5. Festiwal Matematyki dla rodzin i edukatorów

29-11-2018, 19:25

Co wspólnego z matematyką ma flądra, szyszka i krowa? Jak wyglądają zawody robotów sumo? Gdzie zdobywać niezbędną wiedzę o nowych technologiach? O tym wszystkim będzie można się przekonać podczas 5. Festiwalu Matematyki, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 grudnia w Warszawie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


5. Festiwal Matematyki, to okazja do przeżycia wspaniałej matematycznej przygody, odkrycia jej fascynujących tajników i nieoczywistych zasad. Organizatorzy będą przybliżać świat, który „myśli za pomocą matematyki”, pokażą, jakie korzyści dla rozwoju dzieci płyną z nauki programowania czy inżynierii oraz udowodnią, że nauczanie matematyki może być atrakcyjne i nowoczesne.

Wydarzenie organizowane jest w ramach kolejnej edycji akcji „Matematyka się liczy”. Jej twórcy chcą pokazać, jak ważną dziedziną w naszym życiu jest matematyka, a także udowodnić, że to, w jaki sposób opowiada się o „królowej nauk" i jej naucza, to podstawa sukcesu. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję spotkać się z bardzo utalentowanym młodym inżynierem, który w wieku 14 lat zaprojektował, a półtora roku później wydrukował w 3D protezę ręki dla swojej nauczycielki. Michał Raczkowski odkryje przed słuchaczami tajniki druku 3D i na przykładzie swoich projektów pokaże możliwości tej technologii.

Podczas imprezy zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu „Matematyka w cyfrowym świecie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Aby wziąć w nim udział, należało do 31 października br. przesłać drogą mailową swoją autorską pracę, która w kreatywny sposób pokazuje, jak ważną rolę odgrywa matematyka w codziennym życiu. Na laureatów konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe. 

5. Festiwal Matematyki odbędzie się w sobotę, 1 grudnia w godz. 10-15 w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Obowiązują bezpłatne zapisy na tej stronie. Rejestracja na poszczególne warsztaty odbywać się będzie w dniu imprezy, w recepcji budynku.

Źródło: Agora SASprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.