46 procent internautów czerpie inspiracje przedświąteczne z social media

08-12-2015, 12:12

Z badań przeprowadzonych przez agencję social media Think Kong wynika, że prawie połowa użytkowników Internetu w Polsce pomysły na prezenty gwiazdkowe czerpie z kanałów social media – z Facebooka,  z Instagrama, YouTube.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z badań przeprowadzonych przez agencję social media Think Kong wynika, że prawie połowa użytkowników Internetu w Polsce pomysły na prezenty gwiazdkowe czerpie z kanałów social media – z Facebooka,  z Instagrama, YouTube.

Promocja produktów i ofert w kanałach społecznościowych okazuje się kluczowa dla wielu kategorii produktów i wielu typów zakupów. Tylko na Facebook zagląda w Polsce kilkanaście milionów ludzi miesięcznie. Tyle samo ogłada filmy na YouTube. Nieco mniej zagląda na Instagram, Twitter, czyta blogi. Dzięki badaniu, które zrealizowała we współpracy z SW Research agencja social media Think Kong wiadomo, że prawie połowa osób przyznaje, że napotkane tam treści inspirują ją do zakupów świątecznych prezentów.

Wynik 46 procent dotyczy całej populacji użytkowników Sieci w Polsce. Ale w grupach młodszych odsetek jest wyższy. Na przykład wśród respondentów, którzy mają 18-24 lata, aż w 58 procent przyznaje, że czerpie pomysły na gwiazdkowe upominki z social media. Jednocześnie niezmiernie istotny jest fakt, że dla stale rosnącej części Polaków internet zastępuje w zupełności telewizję. Z ubiegłorocznego badania agencji wynika np., że wśród młodych użytkowników Sieci już ponad 1,5 mln nie włącza w ogóle telewizora jednocześnie deklarując codzienny kontakt ze społecznościowymi portalami.

badanie prezenty

Jak twierdzą specjaliści, potencjał komunikacji w social media objawia się na różnych etapach cyklu zakupowego, w zależności od rodzaju, kategorii produktu. Jeśli chodzi na przykład o produkty, których zakup rozważamy przez dłuższy czas (drogie, jak np. elementy umeblowania), dobre treści publikowane przez producenta na Facebooku czy Instagramie faktycznie mogą stanowić inspirację, źródło myśli o zakupie. Jeśli jednak chodzi o produkty typu elektronika czy gadżety, często komunikacja w social media wprost kieruje do sklepu online, gdzie następuje zakup. Tak czy inaczej – jeśli połowa internautów wskazuje social jako źródło pomysłów na zakup, trzeba tam być koniecznie, także z produktami, które z e-commerce nie mają wiele wspólnego.

Badanie na zlecenie agencji Think Kong zrealizowała firma SW Research, w listopadzie b.r. na reprezentatywnej próbie 811 użytkowników Internetu w Polsce w wieku 18+.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.