(akt.) 39 i pół za mobilny internet w Orange

30-04-2009, 16:58

Orange rozpoczyna ofensywę na rynku mobilnego internetu. Dziś, 30 kwietnia, pojawiły się 2 nowe oferty operatora: Orange Free 39 i pół dla użytkowników indywidualnych oraz Business Everywhere Mini. Umowy zawierane będą na 12 miesięcy, a miesięczny abonament będzie wynosił 39,5 zł.

W ramach abonamentu klienci otrzymają dostęp o maksymalnej prędkości 7,2 Mb/s (z użyciem HSDPA) z limitem 0,5 GB. Jak pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange, oferta jest skierowana do osób, które potrzebują internetu, "aby przeczytać pocztę i przejrzeć strony www".

Nowa oferta jest skierowana do innego segmentu użytkowników niż poprzednie. Wydaje się, że wprowadzenie Orange Free 39 i pół może dać operatorowi wymierne korzyści.

Limity i cena nie są najważniejsze

Sonda
Korzystam z mobilnego internetu w sieci:
  • Era
  • Orange
  • Play
  • Plus
  • nie korzystam z mobilnego internetu
wyniki  komentarze

Urząd Komunikacji Elektronicznej na początku kwietnia 2009 roku opublikował analizę ofert mobilnego internetu u polskich operatorów. Redakcja DI przypomina, iż zdaniem Urzędu różnice w ofertach są duże i nie należy kierować się jedynie kryterium ceny. Ważne są dodatkowe usługi, inne propozycje związane z daną ofertą oraz zasięg.

Walka na rynku mobilnego internetu zaostrza się coraz bardziej. Operatorzy prześcigają się w pomysłach na zwabienie klientów. Era kusi ofertami z komputerami przenośnymi, w tym z netbookiem. Podobne podejście możemy zaobserwować u Plusa, którego oferta z netbookiem z grudnia 2008 roku cieszyła się tak dużą popularnością, że ostatecznie operator zdecydował się podnieść cenę komputera w promocji. Natomiast przynętą Play jest niska cena za abonament przy relatywnie wysokich limitach transferu.

Poczynania operatorów są uzasadnione. Rynek mobilnego internetu w Polsce rośnie bardzo dynamicznie. Pod koniec czerwca 2008 roku liczba użytkowników bezprzewodowego internetu w Polsce wynosiła ponad 733 tysiące, natomiast w styczniu 2009 roku było już ponad milion użytkowników.

AKTUALIZACJA

Z Orange Free 39 i pół mogą korzystać także użytkownicy oferty abonamentowej usług głosowych. Można ją aktywować, wysyłając SMS o treści "AKT 39,5" pod numer 1111 (0,20 zł z VAT).

Usługę można kupić wraz z modemem USB ZTEMF 636 wyposażonym w kartę pamięci 2 GB. Przy umowie na 12 miesięcy jego koszt to 299 zł, przy 24 - 149 zł, a przy 36 - 99 zł.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy