30 tys. zł za najdroższą polską domenę sierpnia

19-09-2011, 11:17

W sierpniu właścicieli zmieniły takie domeny, jak tlk.pl, wyślij.pl i hazardzisci.pl. Za 20 najdroższych adresów zapłacono łącznie 118 560 zł - wynika z analizy Bankier.pl.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Najdroższą polską domeną w minionym miesiącu była oled.pl. Do transakcji doszło za pośrednictwem platformy Aftermarket.pl. Wpisując wspomniany adres w przeglądarce, użytkownik zostaje przekierowany na forum poświęcone tematyce sprzętu AGD.

W sierpniu doszło także do sprzedaży domeny haier.pl za 20,5 tys zł. W tym przypadku kupujący zgłosił się poprzez Sedo.com, międzynarodową platformę dla domainerów. Kwotą 10 tys. cieszy się sprzedawca domeny wyślij.pl, który sprzedał adres za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro.

Czytaj: Domena .pl rośnie najszybciej w Europie

20 najdroższych polskich domen sprzedanych w sierpniu
fot. Bankier.pl - 20 najdroższych polskich domen sprzedanych w sierpniu

Tabelę prezentującą 20 najdroższych domen sierpnia (opracowaną przez Bankier.pl) zamieszczamy obok. Suma kwot, jakie uzyskało 10 największych, upublicznionych transakcji domen z rozszerzeniem .PL, przekroczyła 100.000 zł, co stanowi kilkudziesięcioprocentowy wzrost w stosunku do ubiegłego miesiąca.

- Sprzedaż oled.pl, najdroższej domeny w zestawieniu, odbyła się z udziałem firmy doradczej Netibo, jednak transakcję sfinalizowano za pomocą AfterMarket.pl – mówi broker domen Rafał Pietrzyk. - Liderami zestawienia pod względem liczby dokonanych transakcji, tak jak i w ubiegłym miesiącu, pozostają AfterMarket.pl oraz Sedo.com.

Dla domainerów nie bez znaczenia są też mniejsze transakcje, o których można poczytać na forum di.pl. Użytkownik "aszbks" sprzedał domenę planetafutbolu.pl za 400 zł (zarejestrowaną miesiąc wcześniej za kwotę 20 zł). Adres rezerwacjabiletu.pl został sprzedany przez „promedica” za kwotę 500 zł. Taką samą kwotę uzyskał użytkownik "dii" za domenę hipernieruchomosci.pl. Nowy właściciel adresu mininotebook.pl zapłacił 210 zł – poinformował "Jachu19". Użytkownik "visser" cieszy się kwotą 250 zł uzyskaną ze sprzedaży domeny topmodele.pl.

Czytaj: Pornodomeny - czy jest się czego obawiać?


Źródło: Bankier.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.