200 mln USD kary dla Microsoftu

21-05-2009, 18:59

Kolejny wyrok sądu niekorzystny dla Microsoftu - firma naruszyła patent i musi wypłacić odszkodowanie. Mimo że kwota jest blisko dwukrotnie mniejsza, niż w poprzedniej sprawie, i tak robi wrażenie.

Sąd federalny w Teksasie uznał, że Microsoft naruszył patent kanadyjskiej firmy i4i Ltd. i nałożył na koncern z Redmond karę finansową w wysokości 200 milionów dolarów. Nie jest to pierwsza tego typu sprawa, w której Microsoft przegrywa.

Na początku kwietnia sąd w stanie Rhode Island uznał Microsoft winnym naruszenia patentu singapurskiej firmy Uniloc Singapore Private Ltd. i także nakazał wypłatę odszkodowania, jednak w wysokości 388 milionów dolarów.

Kanadyjska firma twierdziła w złożonym w 2007 roku pozwie, że Microsoft świadomie naruszył patent i4i w aplikacji Word oraz systemie operacyjnym Vista. Firma odrzuciła wszelkie oskarżenia pod swoim adresem.

Jej przedstawiciele twierdzili, że przedstawione dowody nie potwierdzają tezy o złamaniu patentu, który nota bene Microsoft uważa za nieważny. Koncern z Redmond zapowiedział apelację od wyroku - podaje agencja Reuters.


Następny artykuł » zamknij

Sprzedaż komórek pikuje

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patentytag Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy