20 pracowni komputerowych dla szkół na 20-lecie HP Polska

07-09-2011, 21:58

HP Polska ogłasza konkurs dla szkół z okazji 20 lat obecności firmy na rynku. Ideą projektu jest promowanie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez nowoczesne formy edukacji, wykorzystujące różnorodne technologie informatyczne.

Dwadzieścia zwycięskich placówek otrzyma nowoczesne, kompleksowo wyposażone pracownie informatyczne, złożone ze specjalnych zestawów do edukacji HP MultiSeat. W skład każdego z nich wchodzi 10 wielofunkcyjnych, kilkuosobowych stanowisk komputerowych oraz terminal, za pomocą którego nauczyciel może prowadzić lekcje z wykorzystaniem multimediów oraz na bieżąco koordynować realizację zadań przez każdego ucznia. Laureaci otrzymają też interaktywne pakiety programów do nauki przedmiotów ścisłych oraz języka angielskiego, jak również testy egzaminacyjne do gimnazjów i szkół średnich.

Sonda
Czy Twoja szkoła jest/była dobrze wyposażona w sprzęt komputerowy?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Konkurs ma na celu zaangażowanie szkół w stworzenie projektów interaktywnego nauczania przedmiotów oraz pozyskiwania przez uczniów wiedzy w nowoczesny sposób, pozwalający na samodzielny rozwój. Jednocześnie ma przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego uczniów, którzy na co dzień nie mają dostępu do takich narzędzi, a przez to zapewnić im lepszy start w dorosłość.

- Edukacja jest dla HP jednym z priorytetów w obszarze działań społecznych – mówi Paweł Czajkowski, Prezes Zarządu HP Polska. Wierzę, iż inicjatywy edukacyjne dające narzędzia do kształcenia w nowoczesny sposób, z użyciem najnowszych metod i sprzętu, pozwalają młodym ludziom płynnie i z sukcesem wniknąć w świat zawodowy – dodaje.

Konkurs jest kierowany do publicznych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nad prawidłowością jego przebiegu czuwać będzie specjalnie powołane jury, które wybierze laureatów.

>> Czyta też: 100 lat IBM i strategia na przyszłość

Główne nagrody w konkursie – pracownie informatyczne – oparte są na dedykowanym dla szkół specjalistycznym rozwiązaniu HP Multiseat, które umożliwia zwielokrotnienie liczby stanowisk komputerowych bez konieczności zwiększania środków budżetowych.

Ufundowane pracownie wyposażone są w pakiety programów do nauki przedmiotów ścisłych (matematyki, fizyki i chemii) oraz języka angielskiego. Ponadto dla uczniów szkół podstawowych przewidziano kurs internetowy dotyczący zasad polskiej interpunkcji, testy szóstoklasisty, a dla dzieci mających problemy z nauką matematyki w klasie szóstej – kursy wyrównawcze. Uczniowie gimnazjum otrzymają natomiast testy egzaminacyjne do szkół średnich z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej.

Konkurs rozpoczął się 5 września i potrwa do 5 października 2011 r. Uczestnictwo w nim można zgłosić poprzez wypełnienie formularza konkursowego, dostępnego na stronie internetowej: www.hp.pl/go/20lathp


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930