180 drukarek 3D trafi do instytucji publicznych na Mazowszu

07-10-2015, 16:11

Drukarki 3D znajdą się w 180 budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, biblioteki i Domy Kultury na terenie województwa mazowieckiego. Dostarczy je ceniony polski producent.

Olsztyńska firma Zortrax poinformowała, że do 180 budynków instytucji publicznych na Mazowszu trafią drukarki 3D Zortrax M200. Urządzenia mają być dostępne dla lokalnych społeczności, w ramach popularyzacji technologii druku 3D. 

Projekt zostanie zrealizowany w ramach przetargu zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. Firma Zortrax, do końca listopada wyposaży 180 wybranych punktów w swoje drukarki. Ponadto firma zorganizuje specjalistyczne szkolenia stacjonarne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników, dostarczy niezbędne oprogramowanie, przygotuje materiały szkoleniowe, w tym również w formie platformy e-learningowej oraz zaopatrzy punkty w roczne zapasy materiałów eksploatacyjnych.

Wartość zamówienia wyniesie ponad 2 miliony złotych.

- Przetarg zorganizowany przez Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. odzwierciedla stale rosnące zainteresowanie rynkiem na którym działamy. To co oferujemy to nie tylko urządzenia, ale także kompleksowe środowisko druku, zawierające profesjonalne oprogramowanie, materiały eksploatacyjne oraz platformę szkoleniową. Dzięki temu wszystkie zainteresowane środowiska w województwie mazowieckim, będą mogły w niedługim czasie rozwinąć swoje kompetencje w zakresie najnowocześniejszych technologii druku 3D – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.

Zortrax

Wspomniane "rozwijanie kompetencji" ma kluczowe znaczenie w tym projekcie. Dziś pojęcie "wykluczenie cyfrowe" można rozumieć nie tylko jako niekorzystanie z komputera czy internetu, ale również jako brak dostępu do innych nowoczesnych technologii, takich jak technologie mobilne. W przyszłości znacznie więcej osób będzie korzystać z komputera, ale wciąż nie każdy będzie miał dostęp do drukarki 3D. 

Zapoznawanie się z drukarkami 3D nie musi mieć charakteru technologicznej zabawy. Takie rozwiązania mogłyby się przydać wielu firmom, choć z drugiej strony wiele firm nawet nie wie o tym, jakie korzyści przyniosłaby im drukarka przestrzenna. Przedstawicielka Zortraksa Karolina Bołądź mówiła o tym w sierpniu w wywiadzie dla DI pt. Polska profesjonalna drukarka 3D w drodze, ale Zortrax przygotowuje coś jeszcze - wywiad z Karoliną Bołądź


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy