15 sposobów, jak nie płacić niepotrzebnie podatków

Na swoje 15-lecie Gazeta Prawna przygotowała 15 darmowych porad podatkowych. Umiejętne wykorzystanie przepisów podatkowych pozwala nie tylko uniknąć sporów z fiskusem, ale także zaoszczędzić na podatkach. Wykorzystanie kilku prostych sposobów może pomóc w uniknięciu zapłaty podatku lub obniżyć jego wysokość.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jednym ze sposobów jest skorzystanie z ulgi internetowej.

Każdy internauta może odliczyć od dochodu nawet 760 zł, które zapłacił za dostęp do sieci w miejscu zamieszkania. Pozwala mu na to tzw. ulga internetowa. Trzeba tylko właściwie zabezpieczyć sobie do niej prawo. Najważniejsze jest posiadanie faktur poświadczających zakup takiej usługi oraz dowodów opłacenia tej faktury.

Kolejna istotna rzecz to właściwe uwzględnienie wydatków. Odliczyć można tylko te wydatki, które dotyczą bezpośrednio opłacenia dostępu do sieci. Nie odliczamy opłat montażowych, konserwacyjnych czy napraw sprzętu potrzebnego do łączenia się z internetem. Przy zakupie usług kompleksowych (telefon, tv, internet) musimy zadbać, by każda z nich była wyodrębniona na fakturze.

Odliczamy wydatki faktycznie poniesione, jednak nie więcej niż 760 zł, czyli jeśli płacimy rocznie 500 zł, tylko tyle odliczymy, jednak gdy płacimy 800 zł, odliczymy zaledwie 760 zł. W tym ostatnim przypadku warto postarać się, by w umowie i na fakturze znalazł się również inny domownik. Wówczas każda z osób widniejących na fakturze ma prawo do swojego limitu ulgi, co przy dwóch osobach daje 1520 zł.

Pamiętaj!

Ulga internetowa dotyczy korzystania z internetu w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania, a to można mieć tylko jedno.

Pozostałych 14 sposobów znajdziecie w Gazecie Prawnej w artykule 15 sposobów, jak nie płacić niepotrzebnie podatków

Marek Kutarba, Zbigniew Biskupski

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag ulgi podatkowetag poradytag podatkitag oszczędzanie
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.