100-lecie niepodległości uczczone powstaniem nowego programu mentoringowego dla studentów

12-11-2018, 18:43

Łączenie Polaków mieszkających w różnych częściach Europy, reprezentujących różne pokolenia, chcących działać na rzecz przyszłości kraju – to główna idea programu mentoringowego, który ma uczcić 100-lecie niepodległości Polski. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Od 24 listopada Polacy, którzy studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i w całej Europie, będą mogli zgłaszać swoje aplikacje do udziału w programie EmpowerPL 100.

100 najlepszych kandydatów trafi pod skrzydła mentorów, do których należą liderzy instytucji publicznych oraz prezesi czołowych firm ze świata finansów, energetyki, technologii, medycyny, mediów, private equity, a nawet data science i zaawansowanej analityki danych. Program jest odpowiedzią na potrzeby Polaków, którzy studiują za granicą – 80% tych, którzy uczestniczą w konferencjach współorganizowanych przez BCG, jest zainteresowanych powrotem i pracą w kraju. 

Program mentoringowy EmpowerPL zostanie ogłoszony w Londynie podczas uroczystego przyjęcia, w którym będą uczestniczyć mentorzy oraz około 300 Polaków studiujących na takich uniwersytetach jak Oxford, Cambridge, Imperial College London czy francuskie Grandes Ecoles. W wydarzeniu udział wezmą również polscy licealiści, nagrodzeni za wyniki w nauce, osiągnięcia pozanaukowe i działalność społeczną.

Podczas balu inauguracyjnego zorganizowana zostanie symboliczna kapsuła czasu. Mają znaleźć się w niej przedmioty, które warto, aby towarzyszyły nam przez następne 100 lat.

Program mentoringowy EmpowerPL jest prowadzony przez Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, francuską organizacją Association des Polonais des Grandes Ecles Francaises oraz organizatorami konferencji Poland 2.0 Summit.

Źródła: The Boston Consulting Group/PAP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy