100 lat IBM i strategia na przyszłość

17-06-2011, 12:35

IBM w setną rocznicę swojego powstania ogłosił szczegóły strategii biznesowej do 2015 roku. Strategia o wspólnej nazwie „Budując wartość dodaną” wskazuje na najważniejsze kierunki rozwoju IBM w najbliższych latach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Czy IBM nadal jest prekursorem w technologiach i wynalazkach?
  • tak
  • nie
  • nie i nigdy nie był
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Firma została założona 16 czerwca 1911 roku. Przez ten czas odegrała znaczącą rolę w rozwoju biznesu, nauki i społeczeństwa. Jej historia wyróżnia się wieloma innowacjami – od inwestowania w centra badawcze w trakcie wielkiego kryzysu gospodarczego, poprzez opracowanie dysku twardego, dzięki któremu powstała nowa gałąź przemysłu, aż do współpracy z rządem Stanów Zjednoczonych w celu opracowania systemu ubezpieczeń społecznych.

Czego ma dokonać IBM do 2015 roku?

Dochody IBM z analityki biznesowej mają wzrosnąć do 16 miliardów USD. Jak szacuje IDC, w ciągu najbliższych 10 lat ilość danych na świecie wzrośnie 29-krotnie, do 35 zettabajtów (1 oraz 21 zer). Z kolei z badania CIO Study przeprowadzonego w 2011 roku przez IBM na grupie ponad 3000 dyrektorów działów IT wynika, że 83% CIO postrzega narzędzia analityczne oraz rozwiązania klasy Business Intelligence jako priorytety dla swojego przedsiębiorstwa.

7 miliardów USD w dochodach IBM ma pochodzić z cloud computingu. Z badania CIO Study wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat 60% organizacji zamierza wprowadzić rozwiązania oparte na chmurze. Model przetwarzania w chmurze odnotował największy wzrost zainteresowania dyrektorów IT (dwa lata temu, w 2009 r. zaledwie 33% badanych wskazywało, że zamierza inwestować w tę technologię).

>> Czytaj też: IBM ma za sobą wzloty i upadki, ale także 100 lat (wideo)

IBM świętuje 100-lecie istnienia
fot. IBM - IBM świętuje 100-lecie istnienia
Przychody IBM z rynków wzrostu mają stanowić 30% przychodów w podziale geograficznym. Rynki, na których operuje IBM, podzielone zostały na kraje rozwinięte i rynki szybkiego wzrostu. Do tych ostatnich zaliczono m.in. Polskę. Rynki te są najbardziej perspektywiczne z punktu widzenia rozwoju IBM. Na największych rynkach rosnących, takich jak Chiny, Indie i Brazylia, IBM ugruntowuje swoją pozycję, niemal podwajając ilość oddziałów.

Dochody IBM z działalności związanej z agendą Mądrzejszego Świata mają wzrosnąć do 10 miliardów USD. W 2008 r. IBM rozpoczął globalną dyskusję o tym, w jaki sposób nasz świat staje się mądrzejszy. IBM w ramach tej agendy, na całym świecie wdraża systemy inteligentnych miast, inteligentnego przesyłu energii czy inteligentnego zarządzania ruchem drogowym. W Polsce w ramach tej agendy firma współpracowała m.in. z miastem Katowice woluntarystycznie nad możliwościami wdrożenia modelu Inteligentnego Miasta na Śląsku.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.