10 najoryginalniejszych zrzutek tego roku

17-04-2019, 21:58

Polacy chętnie dorzucają się do nietypowych zbiórek prowadzonych w sieci. Ich wartość niejednokrotnie przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oto subiektywny ranking najoryginalniejszych internetowych zrzutek zakończonych w tym roku sukcesem finansowym.

Liczba zorganizowanych zbiórek w polskim internecie dawno już przekroczyła milion, a ich łączna wartość w tym roku przekroczy 0,7 miliarda złotych. Polacy zbierają pieniądze z dużym sukcesem na wszelkiego typu projekty, w tym charytatywne, społeczne, biznesowe i indywidualne. Coraz więcej jest także zbiórek niestandardowych, unikatowych i oryginalnych. Jak pokazuje rzeczywistość, jedynie wyobraźnia ogranicza rodaków w kreowaniu nowych pomysłów na zbiórki. Jednak najważniejsze, że wiele z nich kończy się finansowym sukcesem, tzn. autorom zrzutek udaje się zgromadzić 100% lub więcej zadeklarowanej kwoty. W drodze do celu, liczy się innowacyjny pomysł, odważny plan, zaangażowanie jak największej grupy znajomych, czasem także celebrytów i znanych twarzy, skuteczne wykorzystanie narzędzi promocji oraz wiarygodność.

Jak pokazują dane zrzutka.pl, aby znaleźć finansowanie dla oryginalnego celu zbiórki na poziomie kilku tysięcy złotych, wystarczy zachęcić kilkudziesięciu darczyńców, którzy średnio wpłacają po kilkadziesiąt złotych. Zrzutki o większej wartości, tj. kilkudziesięciu tysięcy złotych, determinują konieczność zaangażowania kilkuset wpłacających, którzy zasilą zbiórkę kwotą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zespół zrzutka.pl przygotował subiektywny ranking oryginalnych, nietypowych i unikatowych zbiórek 2019 roku. Wśród nich znalazły się jedynie te, które zakończyły się sukcesem, tj. zebrały 100% lub więcej zaplanowanych środków pieniężnych.

TOP 10 niecodziennych zrzutek 2019:

  1. Rekonstrukcja czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat

  2. Elektroniczna ręka dla koleżanki ze szkoły

  3. Maraton na Antarktydzie

  4. Wyprawa na Denali 2019

  5. Runmageddon Sahara " Moje Marzenie" 120 km w trzy dni

  6. Album "Wizje natury"

  7. BADWATER 135 - KRYSTIAN OGŁY

  8. Remont kawiarenki parafialnej

  9. K2 dla KAżdego & Justice 4 All!

  10. Pierwsza Polka na #Badwater135 w USA, najtrudniejszym ultra maratonie  na świecie.

Dzięki zrzutce “Elektroniczna ręka dla koleżanki ze szkoły” uzyskano środki na ułatwienie życia młodej osobie. Celem zrzutki “Runmageddon Sahara” było zaś uzyskanie wsparcia finansowego umożliwiającego wysłanie zapaleńca sportowego na wyzwanie życia. Uruchomiła ją samotna mama dwóch dziewczynek. Ich tata zmarł w 2017 r. Różnego rodzaju biegi survivalowe, a w szczególności Runmageddon, pokazały siłę i charakter dynamicznej mamy. Swoją pasją skutecznie zaraziła córki. Razem spędzają czas biorąc udział w różnego rodzaju eventach sportowych. Błoto, piasek i woda nie są im obce.

Zbiórka “Rekonstrukcja czaszki gigantycznego gada z Lisowic sprzed 205 milionów lat” pozwoliła zaś zebrać środki na pracę nad czaszką gada, którego polscy naukowcy odkryli koło Lisowic. Dzięki temu czaszka zostanie w Polsce, w Muzeum Ewolucji!

Źródło: Zrzutka.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031