10-lecie Nuta.pl

15-09-2009, 15:22

Serwis Nuta.pl z okazji jubileuszu zyskał m.in. odświeżony layout. Dla internautów ruszył także urodzinowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Nuta.pl został uruchomiony w 1999 roku z inicjatywy Wojciecha Chojnackiego, Artura Kurasińskiego, Witolda Szuka i Jacka Banasia. Pomysł na serwis muzyczny Nuta.pl pojawił się jako rozwinięcie pomysłu Wojtka Chojnackiego, który zaprojektował mechanizm wyszukiwania serwerów FTP z muzyką (wyszukiwarka MP3 Wizards). Ja pomyślałem, że skoro tyle osób szuka muzyki, to może chce się dowiedzieć czegoś więcej... Do wyszukiwarki dołączyliśmy newsy, recenzje oraz inne informacje - wspomina Artur Kurasiński, jeden z założycieli serwisu.

Na stronach Nuta.pl znajdziecie aktualności ze świata muzyki, recenzje i kalendarze wydawnicze płyt, a także relacje z przebiegu wydarzeń koncertowych w kraju i za granicą. Serwis patronuje także różnym imprezom i festiwalom, m.in.: Metalmanii, OFF Festiwal w Mysłowicach czy EKO Union Rock w Węgorzewie.

Serwis udostępnił także swoje strony muzykom-amatorom, aby mogli wyjść ze swoją twórczością do słuchaczy. Wielu z nich debiutowało przed szerszą publicznością w serwisowym dziale „Legalez". Do dzisiaj artyści umieścili niemal trzydzieści pięć tysięcy utworów. Można je odsłuchiwać i pobierać za darmo.

- Fakt utrzymania się na tak trudnym rynku uważam za wspólny sukces wszystkich, którzy pracowali w Nucie. To już jednak za nami. Kiedy ustaną emocje i satysfakcja związane z jubileuszem, zabierzemy się ostro do pracy. Czeka nas wprowadzenie licznych zmian w wyglądzie i funkcjonalnościach serwisu - dodaje redaktor naczelny serwisu, Miłosz Habura.

Organizatorzy zapraszają do uczestniczenia w konkursie jubileuszowym, w którym zdobyć można odtwarzacze multimedialne, gry, płyty CD oraz zaproszenia na koncerty.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nuta.pltag konkursytag jubileusze
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy