10 dni na zgłoszenia do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012

08-05-2012, 16:10

Tylko do przyszłego piątku właściciele małych firm mogą zgłosić się do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012. Na zwycięzców czekają nagrody o wartości 100 000 zł.

Konkurs przeznaczony jest dla firm zatrudniających mniej niż 10 pracowników, których roczne obroty lub suma bilansowa nie przekroczyły 2 mln euro. W VIII edycji na najlepszych mikroprzedsiębiorców w Polsce czekają nagrody o łącznej wartości 100 000 zł oraz prestiżowy tytuł Mikroprzedsiębiorca Roku 2012.

Laureatem poprzedniej edycji jest Jerzy Sznerski, twórca firmy Sznerski Guss Sp. z o.o, wynalazca polimeru AnVer - technologii poprawiającej efektywność wytopu metali, dodatkowo chroniącej środowisko. Mówi on, że zwycięstwo w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2011 połączone z nagrodą na targach w Norymberdze miało bezpośredni wpływ na czterokrotny wzrost obrotów jego firmy.

- Już od 8 lat organizujemy konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku, by zachęcać do zakładania własnych firm, a przede wszystkim wspierać i promować najlepsze z nich. Nasze doświadczenia jednoznacznie wskazują, że sukces w konkursie ułatwia mikroprzedsiębiorcom rozwój, poszerzanie skali działalności i wprowadzanie innowacji – mówi Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Czytaj też: Znamy listę najlepszych miejsc pracy 2012

Kapituła konkursu, w której skład wejdą przedstawiciele kluczowych instytucji wspierających mikroprzedsiębiorczość w Polsce, przy ocenie zgłoszeń weźmie pod uwagę m.in. strategię rozwoju firmy, nowatorstwo w stosunku do konkurencji oraz wpływ mikroprzedsiębiorstwa na lokalną społeczność.

Laureat tegorocznej edycji zdobędzie tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2012 oraz nagrodę główną w wysokości 40 000 zł. Ponadto Kapituła konkursu przyzna wyróżnienia w trzech kategoriach o wartości 15 000 zł każde:

  • Start - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali swoją działalność po 1 stycznia 2009 roku.
  • Progres - dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2005 a 31 grudnia 2008 roku.
  • Senior - dla mikroprzedsiębiorców, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2005 roku.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie formularza dostępnego pod adresem: mikroprzedsiebiorcaroku.kronenberg.org.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy