Wózek widłowy w firmie. Zakup czy wynajem?

26-03-2019, 06:19

Wózki widłowe to jedyny typ pojazdów mechanicznych, który umożliwia tak komfortowe transportowanie na bliskich odległościach oraz magazynowanie różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe ze względu na swoją efektywność są niezastąpionymi pojazdami w wielu zakładach produkcyjnych, czy magazynach. Czytaj dalej i dowiedz się, jaki jest najlepszy sposób na sfinansowanie wózka widłowego.

Analizując ceny nowych wózków widłowych wprost od producenta, można dojść do wniosku, że wózki widłowe to stosunkowo bardzo drogie pojazdy. Zakup maszyny z górnej półki, która dosłownie przed kilkoma chwilami zjechała z taśmy fabrycznej, bardzo często wiąże się z koniecznością wydania grubo ponad 100 tysięcy złotych. Czy w takiej sytuacji wynajem wózków widłowych jest rozwiązaniem, który przynosi większe korzyści?

Wynajem wózków widłowych – dlaczego warto?

Wynajem wózków widłowych, jak sama nazwa wskazuje, polega na czasowym korzystaniu z danej maszyny w zamian za uiszczenie określonej opłaty. Wynajem wózków widłowych występuje obecnie w dwóch formatach, jako wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy wynajem wózków widłowych. W większości przypadku krótkoterminowy wynajem wózków widłowych polega na wypożyczeniu pojazdu w terminie od kilku dni do kilku miesięcy, a długoterminowy wynajem wózków widłowych, zazwyczaj rozpoczyna się w momencie podpisania umowy najmu o terminie wynoszącym co najmniej 6 miesięcy.

Warto wspomnieć, że nie istnieje jeden sztywny podział, dlatego kwestie kategoryzacji wynajmu długo-  i krótkoterminowego są uzależnione od subiektywnego nazewnictwa firmy, która zajmuje się wynajmem wózków widłowych. Analizując rynek wynajmu wózków widłowych, można dojść do wniosku, że nie brakuje przedsiębiorstw, które chcą współpracować z firmami, poszukującymi tego sposobu finansowania wózka widłowego w firmie.

Zakup nowego wózka widłowego – co warto wiedzieć?

Za każdym razem, zakup wózka widłowego, wiąże się z koniecznością wydania na ten cel, sporej sumy pieniędzy, na co nie może sobie pozwolić każde przedsiębiorstwo. I choć w większości przypadków zakup nowego wózka widłowego jest finansowy z otwartych linii kredytowych czy kredytów firmowych, to w przypadku konieczności nabycia całej floty pojazdów, zawsze będzie to naprawdę spory wydatek. Jeśli nie chcesz korzystać z wózka widłowego dłużej niż 2 lata, rozważ wynajem wózków widłowych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wózki widłowetag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Chce.to
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: