Więcej najnowszych wydarzeń w wynikach wyszukiwania Google'a

04-11-2011, 02:22

Najświeższe informacje sprzed kilku godzin czy minut mają wkrótce znacznie częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania Google'a.

Google zapowiedział na swoim blogu, że wyniki wyszukiwania będą wkrótce obfitowały w najnowsze dane. Algorytm witryny ma sam rozpoznawać, jakie informacje są w danej chwili najbardziej użyteczne.

Czytaj także: Gates i Zuckerberg najpotężniejsi na rynku IT

Wyszukiwarkowy gigant zapewnił, że system indeksowania Caffeine został ukończony już w ubiegłym roku, a dzięki związanym z nim pracom internauci mogą otrzymywać dostęp do "świeżych treści na ogromną skalę". Warto zauważyć, że wyniki wyszukiwania zawierające najświeższe informacje mają być wyświetlane w przypadku niemal 35% zapytań.

Aktualne informacje powinny być serwowane przede wszystkim w przypadku niedawnych wydarzeń bądź popularnych tematów. Google jako przykład podaje tutaj protesty czy wyniki sportowe. Również w przypadku regularnie odbywających się imprez czy wyborów prezydenckich łatwo przewidzieć, że internauci prawdopodobnie nie chcą dotrzeć do informacji o wydarzeniach sprzed 50 lat.

Wyniki wyszukiwania z aktualnymi informacjami
fot. - Wyniki wyszukiwania z aktualnymi informacjami
Wyniki wyszukiwania zawierające nowo utworzone strony mają być wyświetlane również w przypadku aktualizowanych często tematów. Internauci będą mogli sprawdzić, jak zmieniały się opinie innych użytkowników na temat produktów w miarę upływu czasu, a w pierwszej kolejności uzyskają dostęp do tych najświeższych.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Google skupiał się przede wszystkim na integracji swoich usług z nowym serwisem społecznościowym. O aktualizacjach w algorytmie Panda informowano na początku października.

Czytaj także: Czytnik Google ze wsparciem dla Google+


Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930