Telekomunikacja Polska wystawia nieruchomości na sprzedaż

18-03-2010, 07:32

Chce w ten sposób uporządkować swój stan majątkowy i zdobyć dodatkowe fundusze na inwestycje.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM we francuskim Cannes to doskonała okazja na zawarcie lukratywnych kontraktów bądź wzbudzenie zainteresowania potencjalnych inwestorów. Swoje nieruchomości przedstawiają tam samorządy, a także firmy, licząc na przyciągnięcie kapitału.

Swoją sytuację dotyczącą posiadanych nieruchomości zamierza w ten sposób uregulować m.in. Telekomunikacja Polska. Największy polski telekom dysponuje wieloma atrakcyjnymi budynkami w centrach miast (biurowce i kamienice), a także terenami pod inwestycje na obrzeżach (pod działalność gospodarczą lub nawet osiedla mieszkaniowe).

Jest to część planu uporządkowania sytuacji majątkowej firmy, a także przystosowania jej do współczesnych wymogów. Nie ma już bowiem konieczności utrzymywania dużej ilości budynków, stąd też decyzja o wystawieniu części z nich na sprzedaż. Podobnie sprawa wygląda z nową siedzibą Telekomunikacji Polskiej.

Umowa na jej budowę została podpisana w grudniu ubiegłego roku. Miasteczko TP powstanie w niewielkiej odległości od centrum stolicy, kompleks niewielkich budynków ma zapewnić komfortowe warunki pracy dla 3,5 tysięcy pracowników telekomu. Firma pozyskała na ten cel pieniądze, sprzedając trzy swoje nieruchomości w Warszawie.

Z myślą o inwestorach powstał też serwis tp-nieruchomosci.pl. Za jego pośrednictwem uzyskają informacje odnośnie budynków i gruntów przeznaczonych na sprzedaż, ich stanu prawnego, trybu sprzedaży oraz cen.


Następny artykuł » zamknij

Uwaga na maile od Facebooka

Źródło: Telekomunikacja Polska
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.