Syntezator mowy IVONA przebija produkty TTS Microsoft i AT&T

30-05-2011, 01:40

Polski syntezator mowy IVONA został określony jako najdokładniejszy wśród komercyjnych produktów Text-To-Speech (TTS) m.in. takich firm, jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo - wynika z raportu amerykańskiej organizacji Voice Information Associates.

W raporcie organizacji Voice Information Associates i magazynu ASR News przetestowano produkty dziesięciu firm – zdaniem autorów raportu - liczących się na światowym rynku w dziedzinie Text-To-Speech (TTS).

>> Czytaj też: Polski syntezator mowy robi karierę na Zachodzie

Sonda
Czy korzystałeś kiedykolwiek z syntezatora mowy?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów - łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów.

W pięciu z tych kategorii IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5%. Jest to wynik o 6% lepszy wynik niż NeoSpeech, o prawie 18% wyższy niż Microsoft i prawie o 40% niż ostatni w rankingu SVOX. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został program CereProc (75,8%), dalej Nuance (71,5%), Cepstral (71,3%), Loquendo (65,3%), AT&T (64,7%) oraz Acapela Group (62,6%).

Raport dokładności komercyjnych syntezatorów mowy 2011
fot. - Raport dokładności komercyjnych syntezatorów mowy 2011
- Od dziesięciu lat, rozwijając naszą technologię, skupiamy się na naturalności i dokładności mowy - powiedział Michał Kaszczuk, Wiceprezes IVONA Software, Dyrektor Działu R&D. Obecnie synteza mowy staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych. Cieszy nas, że możemy oferować IVONA Text-To-Speech firmom na całym świecie i obserwować, jak szybko rośnie liczba jego użytkowników - dodał.

>> Czytaj też: Syntezator mowy IVONA 2 pomaga osobom niewidomym i słabowidzącym

Voice Information Associates i ASR News są branżowymi wydawcami, koncentrującymi się na technologii rozpoznawania i syntezy mowy. Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku - powiedział Walter Tetschner, redaktor ASR News, autor raportu.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy