Startup Weekend Wrocław - są jeszcze bilety do kupienia!

PATRONAT MEDIALNY 17-04-2012, 11:54
Aktualizacja: 09-05-2012, 10:24

Najbardziej błyskotliwi przedsiębiorcy, twórczy graficy oraz wydajni programiści będą mieli okazję spróbować swoich sił i wspólnie pracować podczas Startup Weekendu we Wrocławiu w dniach 25-27 maja br. w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, które jest integralną częścią kompleksu Hali Stulecia, czyli obiektu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czym jest jest Startup Weekend?

Hala Stulecia
fot. - Hala Stulecia
Jest to prestiżowa 54-godzinna impreza, w czasie której młodzi ludzie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą w zakresie: biznesu, zarządzania, projektowania stron internetowych, tworzenia oprogramowania, by wspólnie stworzyć aplikację mobilną lub stronę internetową, a to wszystko dzieje się w ciągu jednego, majowego weekendu.

Cały proces twórczy rozpoczną w piątek prezentacje pomysłów w języku angielskim. Będą one poddane pierwszemu głosowaniu jurorów - głosy zadecydują, które pomysły zakwalifikują się do niedzielnych, końcowych prezentacji. Następnym krokiem jest przekonanie uczestników spotkania do połączenia swoich sił w celu wykonania konkretnego projektu. Od umiejętności pozyskania współpracowników zależy, czy dana aplikacja rzeczywiście powstanie – trzeba przekonać uczestników z niezbędnymi umiejętnościami do naszego projektu.

Multi-Purpose Room
fot. - Multi-Purpose Room
Tego typu konferencje o przedsiębiorczości i internecie mają zazwyczaj charakter globalnego wydarzenia, które cieszy się obecnością międzynarodowych, uznanych prelegentów. Nie inaczej będzie we Wrocławiu. Sala Audytoryjna w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej będzie miejscem, gdzie zostanie zainaugurowane całe wydarzenie.

Sobota jest dniem dedykowanym pracy, w tym czasie zespoły rozwijają swoje projekty: rysując makiety, programując czy też opracowując strategię PR-ową. Uczestnicy będą mogli przedstawić i pracować nad swoimi pomysłami w sali wielofunkcyjnej. Na 694 metrach kwadratowych uczestników wspierać będą mentorzy – osoby z doświadczeniem i sukcesami w branży.

Multi-Purpose Room
fot. - Multi-Purpose Room
Projekty muszą być gotowe do niedzieli rano, kiedy przychodzi czas na skoncentrowanie się na końcowych prezentacjach, w czasie których zespoły będą pokazywać, co udało się stworzyć w 54 godziny oraz będą odpowiadać na niełatwe pytania zadawane przez międzynarodowe jury.

Startup Weekend jest uznawaną na całym świecie marką, która gościła w Polsce już kilka razy. Podobne imprezy zorganizowano już w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu czy ostatnio w Krakowie, gdzie jeden z uczestników miał zaledwie 10 lat! Od pierwszego Startup Weekendu odbyło się globalnie już ponad 400 kongresów, ponad 5 tysięcy projektów zostało opracowanych dzięki uczestnictwu 45 tysiącom ochotników.

Dlaczego warto uczestniczyć w Startup Weekend Wrocław?

Wiele powodów może przekonać do udziału w Startup Weekend Wrocław. Istnieje możliwość opracowania własnego projektu, można znaleźć inwestora dla swoich pomysłów, zawrzeć cenne znajomości i po prostu wziąć udział w wyjątkowym i unikalnym wydarzeniu.

Auditorium
fot. - Auditorium
Ponadto, jeśli kiedykolwiek marzyłeś o budowaniu swojego startupu w obiekcie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, to Startup Weekend Wrocław daje Ci taką możliwość już od 25 do 27 maja 2012.

Śledź najnowsze informacje o imprezie na stronie wroclaw.startupweekend.org oraz na Facebooku: www.facebook.com/swwro

Bilety do kupienia: swwro.eventbrite.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30