StarDSL: nowa oferta internetu satelitarnego

06-07-2011, 12:00

Dostęp do internetu satelitarnego z maksymalną prędkością pobierania 6144 kb/s i wysyłania 1024 kb/s zapewnia StarDSL. Za odpowiednią dopłatą miesięczną umowę będzie można zerwać w każdym momencie.

Sonda
Korzystasz z internetu satelitarnego?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Internet satelitarny ma być alternatywą dla tradycyjnego, naziemnego internetu zapewniająca dostęp do sieci na terenach pozamiejskich i w miastach. StarDSL - powołując się na testy Urzędu Komunikacji Elektronicznej - zapewnia, że warunki atmosferyczne nie zakłócają działania internetu satelitarnego.

Taryfa Premium StarDSL przy umowie na 24 miesiące dla nowych klientów kosztuje przez pierwsze trzy miesiące 79 zł oraz 99 zł przez dalszy czas trwania umowy. Należy liczyć się też z jednorazową opłatą za wypożyczenie zestawu satelitarnego w wysokości 799 zł. Użytkownik może pobierać dane o prędkości 6144 kb/s i wysyłać z prędkością 1024 kb/s.

>> Czytaj też: Kolejny "internetowy" satelita na orbicie

Prędkości jednak obowiązują do wyczerpania 4 GB transferu danych. Po przekroczeniu tego poziomu prędkość zostaje ograniczona do prędkości modemowej (spowolniony dostęp do internetu). Jeśli jednak użytkownik chce nadal korzystać z pełnej prędkości musi wykupić dodatkowy 1 GB w cenie 59 zł.

Aby zapobiegać spowolnieniom, StarDSL proponuje Kalkulator Transferu Danych. Pomaga on użytkownikom oraz potencjalnym klientom sporządzić prognozę odnośnie spodziewanego wykorzystania transferu danych i dopasować do własnych potrzeb jedną z taryf na internet satelitarny StarDSL.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy