Rusza Vortex - polski Netflix z grami online

17-05-2017, 10:20

Szczecińska firma RemoteMyApp uruchamia Vortex – serwis umożliwiający dostęp do gier komputerowych poprzez telewizory Smart, komputery oraz urządzenia mobilne.

Dzięki zastosowanym technologiom streamingowym gry wysokiej jakości staną się dostępne i grywalne z poziomu przeglądarki Chrome, nawet na komputerach nie posiadając odpowiednich wymagań sprzętowych.

Ideą przyświecającą twórcom platformy Vortrex.gg było stworzenie biblioteki gier online, które będą dostępne w formule „na żądanie” za miesięczną opłatą abonamentową w wysokości 10 dolarów. Użytkownicy podobnie jak w serwisie Netflix, uzyskają dostęp do dziesiątek gier z różnych gatunków. Obecnie w skład oferty Vortexu wchodzą m.in. takie tytułu jak World of Tanks, Civilization IV czy Marvel Heros.

- Unikalność naszego rozwiązania bazuje na streamingu utrzymującym się na stabilnym poziomie 45 klatek na sekundę z opóźnieniem nieprzekraczającym więcej niż 35 milisekund – mówi Rafał Krochmal, CTO w firmie RemoteMyApp. W przeciwieństwie do innych platform streamingowych Vortex nie wymaga instalacji jakichkolwiek wtyczek, pluginów czy oprogramowania. Użytkownicy muszą się jedynie zalogować oraz wybrać interesującą ich grę.

Dzięki zastosowaniu rozwiązań zaczerpniętych z takich systemów cloudowych jak AWS Amazon’a oraz autorskich protokołów streamingowych stworzonych przez RemoteMyApp, korzystanie z gier będzie możliwe niezależnie od uwarunkowań technicznych komputerów. Każdy, kto posiada przeglądarkę internetową Chrome czy urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS ma już możliwość korzystania z platformy.

RemoteMyApp prowadzi obecnie rozmowy z sieciami kablowymi, w celu udostępnienia usługi na telewizorach Smart oraz w ramach systemu Android TV. W ciągu najbliższych tygodni Vortex będzie dostępny w wybranych sieciach w wielu państwach. Technologia, która umożliwia granie bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, zostanie także zaimplementowania na czołowych platformach oferujących gry online, takich jak Kinguin.

RemoteMyApp to firma założona w 2014 roku w Szczecinie, jest obecna w portfelu jednego z największych w Europie Środkowej funduszy Internet Ventures, powiązanym z MCI Capital.

- Jesteśmy zaangażowani w działania firmy od początku 2016 roku i bardzo cieszy nas, że możemy wspomóc debiut rynkowy tej technologii – mówi Tomasz Danis Partner i zarządzający funduszem Internet Ventures. Globalny przychód z gier generowany w ramach cyfrowej dystrybucji z roku na rok rośnie. W USA przekroczył w ubiegłym roku 74 proc. zysku ze sprzedaży. Uważamy, iż Vortex otwiera nowy rozdział umożliwiając praktycznie każdemu niezależnie od urządzenia dostęp do ulubionych gier.


Źródło: MCI Capital S.A.
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930