Raport ws. katastrofy smoleńskiej do pobrania

29-07-2011, 13:28

Raport końcowy w sprawie ustalenia okoliczności i przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku został przedstawiony przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Można go pobrać ze strony Kancelarii Premiera.

Komisja nie orzeka o winie oraz odpowiedzialności za wypadek lotniczy. Do zadań komisji należało: ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku samolotu TU-154M oraz wydanie zaleceń, które mają zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości.

Polskiej komisji, która badała przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, przewodniczył Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji.

W skład 34-osobowej komisji weszli eksperci badający wypadki wojskowe oraz cywilne. Do prac w komisji zaproszeni zostali również prawnicy specjalizujący się w międzynarodowym i polskim prawie lotniczym, osoby czynnie wykonujące zawód pilota w liniach pasażerskich, obsługa pasażerskich portów lotniczych oraz osoby zajmujące się tematyką bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

>>> Pobierz raport końcowy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego w języku polskim (plik ZIP, 23,8 MB)

Wskazany wyżej plik zawiera dwa dokumenty PDF - raport końcowy (328 stron) oraz załącznik (107 stron). Wnioski końcowe zawarto w raporcie na stronach 299-319.

Na stronie Kancelarii Premiera są jeszcze dostępne wersje raportu w języku angielskim i rosyjskim.


Źródło: KPRM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy