Przeglądanie internetu smartfonem wciąż niezbyt wygodne

22-02-2011, 12:19

Niewielki ekran i stosunkowo drogi dostęp do mobilnego internetu sprawiają, że użytkownicy smartfonów znajdują sobie inne rozrywki.

Jak informowaliśmy w Dzienniku internautów niedawno, smartfony wypierają powoli z rynku zwykłe telefony. Tym samym zmienia się także sposób, w jaki użytkownicy korzystają z urządzeń przenośnych.

>>Czytaj także: iPhone może być tańszy, ale nie mniejszy

Sonda
Przeglądasz internet przy użyciu smartfona?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Badanie, do którego dotarł serwis ReadWriteWeb, wskazuje, że posiadacze smartfonów więcej czasu spędzają z aplikacjami mobilnymi niż na przeglądaniu internetu ze swojego urządzenia mobilnego. Różnica jest dość duża i wynosi aż 37 punktów procentowych.

Choć raport przygotowano na podstawie ankiety przeprowadzonej wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, coraz większą popularność mobilnych aplikacji w stosunku do czasu przeglądania internetu ze smartfona można obserwować już od dłuższego czasu. Za taki stan rzeczy obwinia się przede wszystkim niedopasowanie witryn do niewielkich ekranów.

Aktywność użytkowników smartfonów
fot. - Aktywność użytkowników smartfonów
Co ciekawe, z badania wynika także, iż najwięcej czasu użytkownicy spędzają na wysyłaniu wiadomości (średnio 671 minut miesięcznie), natomiast wykonywanie rozmów zajmuje 531 minut każdego miesiąca, co jest wynikiem sporo niższym niż 667 minut poświęcanych aplikacjom.

>>Czytaj także: Twórca Last.fm krytykuje nowy system subskrypcji od Apple


Źródło: ReadWriteWeb
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy