Przegląd ofert dostępu do internetu w Polsce

12-03-2008, 14:34

Porównanie usług DSL, telewizji kablowych, pakietowej transmisji danych, WiMAX-a oraz dostępu satelitarnego znajdziecie w najnowszym raporcie serwisu Webhosting.pl, poświęconym ofertom dostępu do internetu w Polsce.

Redakcja serwisu Webhosting.pl uważa, że rynek dostępu do internetu w Polsce przeżywa okres rozwoju, a oferty stają się coraz bardziej dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników.

Cenowa walka o klienta przeobraziła się dziś w konkurowanie na wartości dodane. Główni gracze koncentrują się na zaoferowaniu klientom dodatkowego oprogramowania lub funkcjonalnych usług.

Zwiększa się także zasięg terytorialny ofert pakietowej transmisji danych, a w rejonach o słabiej rozwiniętej infrastrukturze teleinformatycznej pojawią się nowoczesne usługi, takie jak WiMAX czy dostęp satelitarny.

Sonda
Z jakiego typu usługi dostępu do internetu korzystasz
  • DSL
  • satelitarnego
  • pakietowej transmisji danych
  • przez telewizję kablową
  • WiMAX
  • innych
  • różnych, zależnie od sytuacji
wyniki  komentarze

Do gry o klienta wkraczają również z coraz lepszą ofertą telewizje kablowe, głównie dzięki możliwości łączenia kilku usług w pakiety Triple Play. Dzięki temu możliwe jest sprzedanie aż trzech usług naraz, co pozwala na obniżenie ceny każdej z nich.

Redakcja portalu Webhosting.pl przyznała przy tym dwa wyróżnienia "Wybór Redakcji Webhosting.pl". Pierwsze wędruje do GTS Energis za bardzo dobrą ofertę cenową i atrakcyjne warunki umów na czas nieokreślony. Drugie wyróżnienie zostało zaś przyznane Netii za wysoką jakość usług, bogatą ofertę dla abonentów TP SA oraz nieszablonowe promocje.

W przeglądzie wzięły udział usługi dostępu szerokopasmowego (TP, Dialog, Netia, Tele2, GTS Energis), telewizji kablowych (UPC, Multimedia, Vectra, Aster), dostępu mobilnego (Era, Idea, Orange), WiMAX (NASK, Netia, SferaNET) czy też oferty Internetu przez satelitę (SkyConnect).

Z pełną wersją raportu można zapoznać się na stronie Webhosting.pl. Kilka miesięcy temu przewodnik dla nabwyców internetu opracował także Urząd Komunikacji Elektronicznej.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: informacja prasowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy