Powstaje Kodeks Dobrych Praktyk w obszarze afiliacji

03-04-2019, 14:36

W marcu br. została powołana Grupa Robocza Afiliacja, w skład której weszli przedstawiciele sieci i największych wydawców afiliacyjnych. Priorytetowym celem członków Grupy jest stworzenie Kodeksu Dobrych Praktyk dla interesującego ją obszaru.

Grupa Robocza Afiliacja została powołana w odpowiedzi na dynamiczny rozwój branży. W jej pierwotnym składzie znaleźli się przedstawiciele następujących sieci i wydawców afiliacyjnych: Bonnier Business Polska, Awin.pl, Tradetracker.com, Grupa Bauer Media, Cube Group, Comparison sp. z o.o., Adtraction.pl oraz Comperia.pl S. A.

Paweł Kozorys, Szef Systemu Partnerskiego Bankier.pl, zauważa, iż co roku przybywa kilka nowych sieci afiliacyjnych oraz tysiące nowych wydawców internetowych. Stale zwiększa się liczba prowadzonych kampanii oraz przychody generowane przez branżę. Dlatego nadszedł czas, aby się spotkać i zacząć rozmawiać o przyszłości afiliacji w Polsce, jej wyzwaniach oraz problemach, które trzeba rozwiązać, aby utrzymać dalszy dynamiczny rozwój branży.

W pierwszej kolejności Grupa planuje katalogowanie kluczowych obszarów marketingu afiliacyjnego, aby na tej podstawie stworzyć Kodeks Dobrych Praktyk.

Grupa ma w planach prowadzenie kampanii edukacyjnych dla uczestników rynku (popularyzacja marketingu afiliacyjnego), stworzenie forum do dyskusji oraz miejsca wymiany doświadczeń. Twórcom projektu zależy także na objęciu afiliacji badaniami, aby określić jej wielkość na tle branży internetowej oraz zaakcentować zwiększający się wpływ na handel internetowy.

Nabór do Grupy Roboczej jest wciąż otwarty. Dominika Skrętowska, Szefowa Adtraction.pl, zaznacza, że ważnym jest, aby sygnatariuszami Kodeksu Dobrych Praktyk była jak najszersza grupa podmiotów zajmujących się marketingiem afiliacyjnym (wydawcy, sieci, reklamodawcy). Dodaje, iż Kodeks powinien stać się standardem dla każdego, kto chce pracować w branży.

Źródło: IAB Polska


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31