Polska wersja No Ransom z bezpłatną pomocą dla ofiar ransomware już gotowa

Piotr Kupczyk 18-08-2017, 16:01

Kaspersky Lab uruchomił polską wersję językową serwisu online No Ransom, który powstał w celu zapewnienia pomocy ofiarom szkodliwych programów ransomware blokujących dane i żądających zapłacenia okupu. Strona zawiera wszystkie bezpłatne narzędzia Kaspersky Lab, które mogą pomóc ofiarom ransomware odzyskać swoje dane bez płacenia cyberprzestępcom.

Serwis No Ransom jest dostępny pod adresem: noransom.kaspersky.com.pl i zawiera wszystkie bezpłatne narzędzia Kaspersky Lab przeznaczone do walki z ransomware wraz ze szczegółowymi opisami. Ponadto do dyspozycji użytkowników jest obszerna sekcja pytań i odpowiedzi poruszająca wiele aspektów związanych z działaniem szkodliwych programów ransomware i metodami pozwalającymi zabezpieczyć się przed nimi.

Aby skorzystać z danej aplikacji, można wybrać ją z listy lub skorzystać z rozbudowanej wyszukiwarki, która umożliwia odnajdywanie odpowiednich narzędzi na podstawie rozszerzeń zaszyfrowanych plików lub innych informacji wyświetlanych przez oprogramowanie ransomware w żądaniu okupu. Warto pamiętać, że w przypadku szkodliwych programów ransomware zdecydowanie łatwiej zapobiegać, niż leczyć.

Aby nie doszło do infekcji, użytkownicy powinni unikać otwierania załączników oraz klikania odnośników w wiadomościach docierających od nieznanych osób, a także zadbać o regularne wykonywanie kopii zapasowej najważniejszych danych i wyposażyć swój system w skuteczne rozwiązanie bezpieczeństwa, najlepiej takie, które oferuje rozbudowane funkcje ochrony przed ransomware. Jeżeli jednak użytkownicy znajdą się w sytuacji wymagającej zastosowania specjalistycznego narzędzia ratującego dane, być może znajdą pomoc w naszym serwisie No Ransom

Autor: Piotr Kupczyk, Kaspersky Lab Polska


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.