Pobudka TP SA - łódzka neostrada odblokowana w Wikipedii

20-04-2007, 20:59

Finał półrocznej opieszałości TP SA w sprawie tzw. "penisowego wandala" był niekorzystny dla niezarejestrowanych wikipedystów z Łodzi i okolic, korzystających z usługi neostrada tp - odebrano im możliwość tworzenia oraz edycji haseł. Jak można się było spodziewać, nagłośnienie sprawy w mediach spowodowało natychmiastową reakcję monopolisty.

Blokada ponad 65 000 numerów IP została nałożona w minioną środę. Był to efekt działania tzw. "penisowego wandala". Osoba korzystająca z dynamicznego IP przydzielanego użytkownikom neostrady edytowała istniejące hasła dodając do niej zdjęcia męskich narządów płciowych czy tworząc przekierowania do haseł typu "penis" itp.

Mimo kilkukrotnych interwencji w dziale CERT (zajmującym się tego typu nadużyciami) Telekomunikacja Polska konsekwentnie - aż do dzisiejszego dnia - lekceważyła postulaty administratorów Wikipedii.

W końcu, po nagłośnieniu sprawy w mediach, TP SA podjęła odpowiednie kroki wobec wandala - pracownik firmy telefonicznie skontaktował się z właścicielką "problematycznej" neostrady i poinformował ją o nadużyciach, jakich prawdopodobnie dokonywał jej syn. Prócz tego "penisowemu wandalowi" zablokowano dostęp do internetu na 24h. Jednocześnie Telekomunikacja Polska ostrzega, że jeśli incydenty będą się powtarzać umowa z abonentem zostanie zerwana.

To nie pierwszy przypadek, gdy Telekomunikacja Polska podejmuje odpowiednie działania dopiero w momencie, gdy poszkodowani - po bezskutecznych próbach zainteresowania swoim problemem pracowników TP - szukają pomocy poprzez nagłośnienie w mediach. Przypomnijmy chociażby opisywaną w zeszłym roku sprawę pana Michała Ratajczyka z Przybiernowa, któremu w rozwiązaniu 10-letniego boju z operatorem pomogło... napisanie listu do prezydenta Francji - Jacques'a Chiraca.

Następny artykuł » zamknij

Sielanka w Heyah

Tematy pokrewne:  

tag TPtag Telekomunikacja Polskatag penisowy wandaltag CERT
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930