Płatności komórką w kolejnych 300 tys. punktach

22-06-2011, 11:08

SkyCash i Novitus, producent kas fiskalnych, wprowadzają rozwiązanie pozwalające na natychmiastowe płatności telefonem komórkowym w handlu i usługach.

Technologia pozwala na płacenie komórką w punktach handlowo-usługowych wyposażonych w kasy fiskalne Novitus SA. Na polskim rynku działa ponad 300 tys. takich urządzeń. Z kolei system płatności mobilnych SkyCash umożliwia płacenie z dowolnego spośród ponad 40 mln numerów telefonów zarejestrowanych w naszym kraju.

Sonda
Korzystasz z płatności mobilnych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

System zdaniem twórców jest intuicyjny i zapewnia natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości online i kart płatniczych. Działa we wszystkich popularnych na świecie systemach stosowanych przez producentów komórek: Android, Blackberry, Java, iOS (iPhone), Symbian i Windows Mobile. Wymagany jest też dostęp do internetu.

Rozwiązanie jest nowatorskie i stanowi doskonałą alternatywę dla gotówki, płatności bezstykowych, czy kart płatniczych – twierdzi Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. Płatność z komórki jest rejestrowana, po czym klient otrzymuje paragon fiskalny, jak przy każdej innej transakcji. Integracja SkyCash z kasami fiskalnymi Novitus pozwala tysiącom polskich firm przyjmować płatności dokonywane telefonem komórkowym – dodaje Mazurkiewicz.

>> Czytaj też: Płatności mobilne równie (mało) popularne jak gry

Integracja SkyCash z kasami fiskalnymi
fot. SkyCash - Integracja SkyCash z kasami fiskalnymi
Płatności komórką wyglądają tak samo, jak standardowe zakupy. Sprzedawca wprowadza do kasy fiskalnej informacje o zakupionych towarach lub usługach. Klient zatwierdza kwotę transakcji kodem PIN i wysyła ją na skrócony numer oznaczający firmę. Kasa drukuje paragon fiskalny, zawierający m.in. dane sprzedawcy, informacje o cenie produktu oraz naliczonym podatku od towarów i usług (VAT).

To bardzo przejrzysta forma płatności – mówi Wiesław Klimek, szef Działu Obsługi Elektronicznych Transakcji Novitus S.A. Użytkownik telefonu sam wprowadza kwotę. Może też później przeglądać swoje wydatki. Biznes otrzymuje pieniądze natychmiast po dokonaniu zakupów. Dla nas to doskonałe potwierdzenie innowacyjności rozwiązań stosowanych w kasach fiskalnych Novitus – dodaje Klimek.

>> Czytaj też: Płatności mobilne... za pomocą głosu

W nadchodzących tygodniach firmy wprowadzoną technologiczną możliwość płatności SkyCash i uruchomią program pilotażowy w wybranych punktach z kasami fiskalnymi Novitus. W kolejnych miesiącach planowane jest wprowadzenie rozwiązania w wielu miejscach na terenie całej Polski.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31