Operator sieci i Politechnika Warszawska rozwijają współpracę

24-09-2018, 22:22

Rozwój partnerskiej współpracy ma stać się wspieranie inicjatyw ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa informacyjnego, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i ich zastosowań, a także zapewnienie odpowiedniej ścieżki kariery największych talentów PW.

21 września w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej podpisana została Umowa o Współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a T‑Mobile Polska. Reprezentantami stron byli: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt., Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Dorota Kuprianowicz-Legutko z ramienia operatora.

Dr hab. inż. Jan Szmidt poinformował, że dzięki nowej umowie, współpraca z operatorem, zapoczątkowana 12 lat temu utworzeniem w Politechnice Warszawskiej - z obopólnej inicjatywy - inkubatora technologicznego BRAMA (Laboratorium Badań i Rozwoju Systemów i Aplikacji Mobilnych), zostaje rozszerzona o wspólne projekty B+R+I w dziedzinie mechatroniki, elektroniki, telekomunikacji i technologii informacyjnych. Obejmie nie tylko studentów, doktorantów, studenckie koła naukowe i pracowników PW, ale także pracowników firmy uczestniczących w prowadzonych w Politechnice Warszawskiej studiach podyplomowych, szkoleniach inżynierskich, konferencjach, warsztatach i seminariach naukowych oraz doktoratach wdrożeniowych.

Podsumowując, współpraca połączy aspekt edukacyjny z biznesowym, co pozwoli na osiągnięcie realnych korzyści - studenci Politechniki będą mogli zdobywać doświadczenie przy komercyjnych projektach prowadzonych przez operatora, zaś pracownicy firmy zyskają nowe możliwości wymiany wiedzy i podnoszenia kompetencji naukowych, prowadząc zajęcia dla studentów lub podejmując się pracy naukowej.

Szczegółowy zakres współpracy obejmuje prowadzenie prac o charakterze badawczo-rozwojowym, wdrożeniowym i projektowym, najnowszych rozwiązań technologicznych w obszarach:

  • Sztuczna inteligencja/Machine Learning
  • Big Data
  • Internet rzeczy
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Cloud Production & Network Function Virtualization
  • Mechatronika i elektronika

 

Źródło: T-Mobile


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930