Western Digital może mieć problemy z przejęciem Hitachi

Adrian Nowak, 27-12-2011, 10:21

Chińscy regulatorzy rynku zgodnie stwierdzili, że Western Digital musi rozwiać wątpliwości, które pojawiły się po tym, jak firma zdecydowała się na przejęcie konkurenta.

Hitachi miało trafić w ręce Western Digital już w 2012 roku, jednak zdaniem przedstawicieli rządu, tego typu krok mógłby zaszkodzić konkurencyjności chińskiego rynku dysków twardych.

Czytaj także: Dyski twarde droższe niemal o połowę

- Chiny wykazują największe zapotrzebowanie na komputery, więc oczywiście tego typu transakcja miałaby negatywny wpływ na chińskich konsumentów - powiedział Shang Ming z biura antymonopolowego. Problemy mają jednak pojawiać się, jego zdaniem, tylko "do pewnego stopnia".

Jak zapowiedziało chińskie ministerstwo zajmujące się handlem, w najbliższej przyszłości poszukiwane będą "odpowiednie rozwiązania", które mają rozwikłać problem przejęcia. Warto przy okazji zauważyć, że tamtejsze władze wciąż nie zgodziły się również na przejęcie Motoroli Mobility przez firmę Google, oczekując od wyszukiwarkowego giganta dodatkowych informacji.

Ostatni rok nie należał do udanych dla producentów dysków. Po powodzi w Tajlandii ceny podzespołów znacznie wzrosły, a niektóre z internetowych korporacji wykazywały wręcz braki związane z niedostępnością dużej ilości dysków wykorzystywanych w centrach danych.

Czytaj także: HP: Google i Facebook mają zbyt mało dysków twardych

Źródło: Bloomberg

Warto przeczytać:

Komentuj na Facebooku

Komentarze

comments powered by Disqus
To warto przeczytać




fot. Goiabarea






fot. andreas


Najnowsze Programy

  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia: