Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Na polskim rynku pojawił się kolejny klon Twittera - Pinger.pl, którego właścicielem jest portal o2.pl. Z kolei Blip.pl, należący do Gadu-Gadu, wprowadził możliwość głosowego miniblogowania.

Pinger.pl umożliwia tzw. miniblogowanie, czyli informowanie znajomych, w bardzo zwięzły sposób m.in. o tym, co akurat robimy, co nas w danej chwili zainteresowało, jak się czujemy, co ciekawego akurat przeczytaliśmy, itd.

Aby skorzystać z możliwości oferowanych przez Pinger.pl należy najpierw się zarejestrować na witrynie. To samo mogą zrobić znajomi, którzy chcieliby obserwować nasze mini-publikacje, np. poprzez e-mail. Pinger umożliwia także obserwowanie wybranych osób bez konieczność rejestracji - wystarczy tylko dokonać subskrypcji wybranego minibloga.

Informacje można zamieszczać co 15 sekund poprzez stronę Pinger.pl, SMS lub komunikator Tlen.pl. Wydawcy Pingera udostępnili także API, które umożliwi zainteresowanym programistom tworzenie własnych aplikacji współpracujących z tym serwisem.

Na polskim rynku działa już kilka podobnych serwisów, z których całkiem dynamicznie rozwija się Blip.pl. Nie oferuje on jeszcze obserwacji użytkowników przez e-mail, jednak posiada wiele innych ciekawych funkcji, jak np. wprowadzona ostatnio możliwość publikacji wiadomości głosowych, wysłanych poprzez telefon komórkowy lub komunikator Gadu-Gadu.

W ciągu kilku miesięcy działania Blipa powstało już wiele ciekawych i przydatnych blipowiczom aplikacji, jak zegarynka, kalkulator, wtyczki do przeglądarek. Ponadto coraz więcej blogerów oraz serwisów informacyjnych wykorzystuje go jako dodatkowy kanał dystrybucji informacji (np. Dziennik Internautów) o nowościach na swoich witrynach.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

"Bo SMS jest zbyt krótki"