Google
email:   hasło:   
zapamiętaj mnie   rejestracja  •   nie pamiętasz hasła?
SG

Allegro nie reaguje na oszustwa, które dopuszcza regulamin...

Piotr Cygan, 16-04-2007, 11:00, Komentarzy: 23

Do redakcji DI dotarła niepokojąca informacja odnośnie prób wprowadzania w błąd użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro. Chodzi o sprzedaż mailingów do użytkowników pochodzących z różnych serwisów internetowych, przez osoby, które nie są właścicielami tych serwisów, ani nie mają praw do tego typu sprzedaży. Co ciekawe, tego typu oszustwa są dopuszczane przez regulamin Allegro.

Handel emailowymi wysyłkami reklamowymi na Allegro kwitnie nie od dziś. Sprzedawcy próbują uwiarygodnić swoją ofertę na różny sposób, od gwarantowanych wejść na reklamowaną stronę, po prezentację listy domen i serwisów, z których pochodzą adresy e-mail w bazie wysyłkowej.

Pod koniec marca otrzymaliśmy wiadomość od Pawła Rebelaka - właściciela serwisu obcasy.pl, iż na jednej z internetowych aukcji (kopia w archiwizatorze) oferowany jest mailing do użytkowników serwisów obcasy.pl oraz forum.di.com.pl. Użytkownicy tych serwisów - według opisu aukcji - rzekomo "wyrazili zgodę na otrzymywanie tego typu reklam i co więcej otrzymują za klikanie w linki nagrody i gadżety".

Jak nas zapewnił, nigdy nie oferował płatnego mailingu do użytkowników serwisu obcasy.pl i podejrzewa, że ktoś po prostu nieuczciwie wykorzystuje znane w Sieci adresy do zwiększenia wiarygodności swojej oferty. My również, jako właściciele DI oraz Forum znajdującego się pod adresem forum.di.com.pl, możemy zapewnić, że nie oferujemy płatnego mailingu do zarejestrowanych użytkowników.

Paweł Rebelak zgłosił oszustwo na aukcji do Allegro, ale bez żadnego odzewu ze strony obsługi tej platformy aukcyjnej. Jak widać, aukcja nie została usunięta - na oszukańczą ofertę nabrał się jeden klient. Brak reakcji ze strony Allegro zachęcił oszusta do dalszych działań.

Allegro nie zamierza reagować na oszustwa, bo dopuszcza je regulamin tego serwisu

Kilka dni temu otrzymaliśmy kolejną informację na temat tego samego typu oferty. Tym razem skontaktowało się z nami kilku czytelników oraz moderator m-forum.pl podsyłając adres aukcji (kopia w archiwizatorze), na której ktoś sprzedaje (aukcja jeszcze trwa pomimo zgłoszeń oszustwa do Allegro) mailing do użytkowników serwisów znajdujących się pod adresami m-forum.pl, forum.di.com.pl oraz burza.pl.

1  2 3 4  -  dalsza część »
Clip to Evernote

Warto przeczytać:

Komentarze    Zobacz wszystkie (23)
Dodaj nowy komentarz (rozwiń)
To warto przeczytać














Najnowsze Programy

F Twitter RSS Gmail m.di24.pl

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
RSS - Recenzje


reklama

Expander
Porównamy dla Ciebie promocje w 26 bankach więcej...

mBank
Najchętniej polecane konto osobiste! więcej...

Archiwum

« Luty 2012 »
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia: