Naciągacze w serwisie randkowym Cafe.pl

06-01-2009, 18:34
Listy Czytelników

Internetowi przestępcy coraz częściej decydują się na poszukiwanie swoich ofiar w serwisach randkowych. Również w serwisie Cafe.pl oszuści rozsyłają wiadomości do użytkowników. Szukają nie tylko pieniędzy, ale też tworzą listy mailingowe.

Jeden z Czytelników Dziennika Internautów poinformował nas o wiadomości, jaką otrzymał za pośrednictwem serwisu Cafe.pl. Jej treść wyraźnie wskazuje na fakt, że napisano ją przy wykorzystaniu translatora:

Cześć! Widziałam swój profil i jesteś zainteresowany mnie! Tutaj na tej stronie Chcę znaleźć poryadochnogo człowiek komunikacji i zażyłość. I myślę, że również widział mój profil i mam nadzieję, że nie jesteś przeciwko naszej znajomości z tobą. My name is Marina, mnie 28 rokiem życia. Ja mieszkam w Rosji. Jeśli jesteś zainteresowany randki, proszę cię, wyślij mi swój adres e-mail tak, że mogę napisać do Ciebie i tak z Tobą, że będziemy mogli stać się bardziej znane. Jestem zainteresowany Ciebie i zawsze będzie czekać na ciebie z soobschenie.Vot mój e-mail: (…). Nie opuszczę cię bez uwagi i będą cię srazbecause odpowiedź.

Nasz Czytelnik zgłosił administratorom serwisu nadużycie. Obecnie profil, z którego wysłana została wiadomość, jest już usunięty. Poprosiliśmy jednak o wypowiedź Erwina Wilczyńskiego z Agory SA, który zajmuje się Cafe.pl.

Cafe jak każdy serwis jest narażony na ten szczególny typ userów. Staramy się wyłapywać ich na bieżąco, ale 100% skuteczność nie jest możliwa. Najczęstszy model to konto założone przez bota rozsyłające jakąś wiadomość z translatora, a proszące o wysłanie fotek/wiadomości na adres mailowy. Takie gromadzenie list mailingowych.

Wilczyński potwierdza, że pojawiają się także usiłowania wymuszenia pieniędzy. Są one jednak stosunkowo rzadkie. Tym samym, potwierdzone zostają doniesienia Panda Labs, o których Dziennik Internautów pisał pod koniec grudnia. Wynika z nich, że portale społecznościowe coraz częściej są cennym źródłem informacji dla cyberprzestępców.


Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Tematy pokrewne:  

tag serwisy randkowetag cyberprzestępcy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031