MySpace zyskuje użytkowników

14-02-2012, 15:02

Serwis MySpace, który w widoczny sposób przegrał w wyścigu o rynek społecznościowy, powoli odbudowuje swoją pozycję  - poinformowali przedstawiciele witryny.

W serwisie MySpace ma się teraz każdego dnia rejestrować 40 tysięcy nowych użytkowników. W rozwoju witryny pomaga m.in. zaktualizowany odtwarzacz muzyczny.

Czytaj także: Twitter pomylił się przy weryfikacji konta

Witryna MySpace, która nie miała szans w starciu z Facebookiem, może się wciąż pochwalić niemal 42 milionami piosenek, które dostępne są z poziomu jej odtwarzacza. Warto zauważyć, że jest to największa biblioteka tego typu dostępna w sieci, która konkurować może raczej ze Spotify niż popularnymi usługami społecznościowymi.

- MySpace buduje znaczące powiązania społecznościowe wokół materiałów rozrywkowych - powiedział dyrektor generalny serwisu Tim Vanderhooh. - Użytkownicy mogą odkrywać i dzielić się z innymi muzyką, którą kochają. Klienci są naprawdę znów podekscytowani korzystaniem z serwisu MySpace.

Choć witryna miała zyskać aż milion nowych użytkowników w ciągu miesiąca, wciąż trudno ją nazwać sukcesem komercyjnym. Korporacja News Corp. przejęła serwis MySpace w 2005 roku za 580 milionów dolarów i choć rok później Rupert Murdoch nalegał, by sprzedać witrynę z dużym zyskiem, do transakcji nie doszło. Niestety później szybko straciła ona na wartości, a ostatecznie trafiła do rąk spółki Specific Media za 35 milionów dolarów.

Czytaj także: Murdoch kontrowersyjny na Twitterze


Źródło: MySpace, Mashable
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy