Mieszkanie możesz kupić w formie zakupów grupowych

14-06-2011, 08:25

Im wyższa cena usługi lub produktu, tym więcej może zaoszczędzić klient, a sprzedawca przyciągnie kolejnych klientów. W zakupach grupowych mieszkań w grę wchodzą ogromne sumy i kilkuprocentowe zniżki.

Idea polega na zebraniu ofert od kilku lub kilkunastu osób zainteresowanych zakupem lokali w danej inwestycji i dokonaniu transakcji na promocyjnych zasadach. Kupując razem, osoby te otrzymują od dewelopera rabat, jakiego – zdaniem twórców - nie byłyby w stanie uzyskać, negocjując warunki zakupu indywidualnie.

>> Czytaj też: Tanie, proste i ergonomiczne – domy parterowe

Sonda
Odważyłbyś się na kupno nieruchomości przez internet?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Inwestycje biorące udział w programie prezentowane są na stronie internetowej. Klienci mają czas na zapoznanie się z wybraną inwestycją, odwiedzenie biura sprzedaży, sprawdzenie swojej zdolności kredytowej, a także dokonanie wstępnej, niezobowiązującej rezerwacji wybranego mieszkania. Dopiero dwudziestego dnia promocji klient dokonuje wiążącego potwierdzenia rezerwacji. Warunek jest jeden - wcześniejsza wpłata wadium lub zablokowanie jego kwoty na karcie kredytowej.

System, kierując się kolejnością dokonanych zgłoszeń, przydziela mieszkania. Ostatni dzień to swego rodzaju dogrywka, w trakcie której deweloper może pozwolić na zakup z rabatem, nawet jeśli nie zebrała się pierwotnie wymagana liczba osób. Na tym etapie sprzedający może zdecydować, że mimo braku odpowiedniej liczby nabywców jest skłonny sfinalizować transakcję i udzielić rabatu. Deweloper precyzyjnie określa upust, jakiego udziela. Może również uzależnić wysokość rabatu od liczby osób, które zechcą kupić mieszkania z jego oferty.

Kwota wadium, zablokowana na etapie potwierdzenia udziału w fazie rezerwacji, jest odblokowywana, jeżeli klient nie uzyskał prawa do zakupu mieszkania z rabatem z powodu niespełnienia minimalnych warunków lub gdy było więcej chętnych niż lokali, a klient znalazł się poza grupą, która wygrała przydział. Jeśli deweloper nie wywiąże się ze zobowiązania, musi zwrócić wadium i zapłacić klientowi karę umowną w wysokości rabatu, jaki miał otrzymać kupujący.

Serwis dostępny jest pod adresem: rabatrazem.pl. Aktualnie nie ma ofert, choć w planach jest sprzedaż około 30 mieszkań w Warszawie jeszcze w czerwcu.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930