Microsoft: zrób przyjęcie na cześć Windowsa 7

04-09-2009, 10:45

Wydaniu Windows 7 będą towarzyszyły organizowane w domach imprezy, w czasie których prezentowane będą możliwości systemu. Organizatorzy przyjęć dostaną m.in. darmową kopię systemu - wynika z ogłoszenia w serwisie House Party.

Organizowanie wielu imprez z okazji udostępnienia oprogramowania nie jest nowością. Do tej pory jednak wiązało się to głównie z oprogramowaniem darmowym i otwartym. Przykładowo przy okazji premiery Firefoksa 3.0 można było za pośrednictwem odpowiedniej strony zgłaszać zamiar zorganizowania imprezy dla pobierających lub zgłosić chęć udziału w takim przyjęciu.

Microsoft chyba chce zrobić coś podobnego. Na stronach serwisu House Party pojawiła się zachęta do organizowania przyjęć związanych z premierą Windowsa 7. Osoby, które się na to zdecydują, otrzymają darmową kopię Windows 7 Ultimate "Signature Edition" oraz możliwość wygrania komputera wartego 750 USD.

Dodatkowo gospodarze dostaną "pakiet przyjęciowy" (Windows 7 Party Pack). Organizatorzy przyjęć będą mogli wybrać "motyw przyjęcia". Dostępne są motywy: PhotoPalooza, Media Mania, Setting up with Ease oraz Family Friendly Fun.

Za pośrednictwem House Party można zgłosić chęć zorganizowania przyjęcia. Microsoft zachęca, aby robić to szybko, bo ilość przewidzianych przyjęć jest ograniczona. Po 17 września gospodarze zostaną powiadomieni o tym, że zostali wybrani. Program skierowany jest wyłącznie do mieszkańców USA.

Poza tym, jak podaje Todd Bishop z Techflash.com w tekście pt. Microsoft calling on thousands to host their own Windows 7 parties, pracownicy Microsoftu też będą organizować przyjęcia, ale jeszcze przed premierą. Imprezy tego typu odbędą się w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii, Meksyku, Hong Kongu, Japonii, Hiszpanii, Włoszech oraz w Indiach.

Złośliwi komentatorzy zauważają, że przyjęcia z okazji wydania Windowsa kojarzą się z prezentacjami urządzanymi w domach np. przez producentów naczyń. Co prawda, w czasie tzw. "Launch Parties" nie będzie prowadzona sprzedaż, ale każdy będzie musiał odsiedzieć swoje przy laptopie, aby obejrzeć nowy produkt.


Źródło: House Party, TechFlash, Engadget, DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy