Microsoft przygotował Firefoksa z wyszukiwarką Bing

27-10-2011, 12:32

Firefox z domyślnie ustawioną wyszukiwarką Bing ma ułatwić korzystanie z usługi Microsoftu osobom nieprzepadającym za Google'em.

Na blogu Microsoftu Tor Steiner z Binga poinformował, że firma przygotowała specjalną edycję przeglądarki Mozilli, która domyślnie wykorzystuje do wyszukiwania usługę od giganta z Redmond.

Czytaj także: Steve Ballmer chwali wyniki Binga

- W ubiegłym roku pracowaliśmy z Mozillą nad dodaniem Binga jako jednego z wariantów wyszukiwania w Firefoksie. Od tamtej pory prosiliście nas, by uczynić wyszukiwanie w Bingu z poziomu Firefoksa jeszcze prostszym - napisał na stronie Microsoftu Steiner.

Na stronie FirefoxWithBing.com znaleźć można Firefoksa, który zgodnie z zapowiedziami, domyślnie wykorzystuje wyszukiwarkę Microsoftu. Użytkownicy nie muszą zatem po instalacji konfigurować programu, którego główna wersja wciąż domyślnie wykorzystuje silnik Google'a.

Wyszukiwanie z Bing w specjalnej wersji przeglądarki może się odbywać po wpisaniu zapytania do pola adresów URL (AwesomeBar), ale też obecnego w prawym górnym rogu programu pola. Zaskoczeniem nie jest także strona główna ustawiona w wydaniu programu przygotowanym przez Microsoft - tu także wita nas Bing.com.

Choć niedawno Steve Ballmer chwalił wyniki Binga, dział online Microsoftu wciąż przynosi firmie ogromne straty. W walce z Google'em korporacji z Redmond ma pomóc współpraca z Yahoo, a także większa elastyczność.

Czytaj także: Microsoft wśród chętnych na kupno Yahoo?


Źródło: Bing
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031