Maroko zablokowało u siebie usługi VoIP

20-02-2012, 08:33

Skype oraz wszystkie inne darmowe usługi VoIP zostały zablokowane w Maroku - poinformował serwis "Moroccan Geeks". Zdaniem witryny jest to efekt niechęci operatorów do bezpłatnych połączeń przez sieć.

Usługi VoIP umożliwiające wygodną komunikację głosową przez sieć często blokowane są przez rządy państw, by w ten sposób utrudnić komunikację i wszczynanie protestów. Nierzadko usługi tego typu wyłączane są jednak również z bardziej prozaicznych przyczyn.

Czytaj więcej: Skype przejęty

Zdaniem Moroccan Geeks blokada usług VoIP w Maroku jest efektem niechęci tamtejszych operatorów do licznych usług, które umożliwiały darmowe rozmowy przez internet. Skype, TeamSpeak czy Viber szybko zyskiwały tam popularność, istotnie ograniczając zyski operatorów.

Jak ujęła to marokańska witryna: "operatorzy bronią w ten sposób swoich interesów". Co więcej, serwis Al Sabaheya zauważa, że blokada została wprowadzona niedługo po tym, jak największy marokański operator zaprezentował własną usługę VoIP, nazwaną MTBOX. Wcześniej dostawcy usług telekomunikacyjnych mieli utrudniać działanie komunikatora Skype, nierzadko rozłączając rozmowy.

Warto przypomnieć, że niedawno firma Cisco zażądała od sądu, by jeszcze raz przyjrzał się przejęciu usługi Skype przez Microsoft. Największy na świecie producent rozwiązań sieciowych chce ustalenia standardów dla technologii VoIP podobnych do tych, jakie obowiązują w telefonii komórkowej.

Czytaj także: Wkrótce Skype również dla platformy Windows Phone (wideo)


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031