Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to doskonała okazja do przypomnienia heroizmu bohaterów tamtego okresu. Swój wkład ma także Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Wirtualne muzea zyskują popularność także i w Polsce. Możliwość obejrzenia eksponatów na monitorze komputera, a także "wycieczka" po salach muzeum to jednak nie tylko doskonała rozrywka. Uruchomione w kwietniu ubiegłego roku Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala dokładnie zapoznać się z okresem przeszło dwumiesięcznych walk w stolicy.

W styczniu br. Urząd Komunikacji Elektronicznej uruchomił z kolei Telemuzeum, gdzie zapoznać się można z historią telekomunikacji. Teraz, w dniu 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, uruchomiony został drugi wirtualny projekt tego typu - Łączność w Powstaniu Warszawskim.

Pod adresem www.1944.uke.gov.pl zapoznać się można z historiami uczestników powstania, a także obejrzeć eksponaty czy schematy, zapoznać się ze strukturą łączności w tym okresie, a także dowiedzieć się, jakie było znaczenie komunikacji w czasie walk na ulicach i w podziemiach stolicy.

UKE zamieścił na stronach muzeum także historie kobiet, które brały czynny udział w powstaniu, zapewniając łączność kurierską. Nie pominięto także znaczenia Harcerskiej Poczty Polowej.

Część multimedialna zawiera pliki z nagraniami radiowymi, plakaty, a także kadry z filmów, w których przedstawiono okres powstania. Wśród dokumentów archiwalnych można znaleźć m.in. instrukcję obsługi telefonu.

Muzeum powstało nie tylko, by uczcić pamięć o powstańcach, ale także, by przybliżyć wszystkim zainteresowanym zagadnienia łączności w czasie walk.

To kolejny tegoroczny projekt internetowy poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Dzisiaj Dziennik Internautów poinformował o akcji, jaka ma miejsce w serwisie Facebook.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl