Księgarnia Ebookpoint zintegrowana z Dropboksem

02-02-2012, 22:02

Jedno kliknięcie myszy ma pozwolić na wysłanie zakupionej właśnie książki do popularnej usługi Dropbox - poinformowali przedstawiciele internetowej księgarni Ebookpoint.

Od początku lutego klienci księgarni Ebookpoint mogą w łatwy sposób umieszczać kopie zapasowe zakupionych książek w serwisie Dropbox. Informacje będą dzięki temu dostępne z każdego miejsca na ziemi z dostępem do sieci.

Czytaj także: BusyFlow zintegruje popularne usługi webowe

Książki przechowywane w Dropboksie można bez trudności odczytywać z poziomu komputera, ale również tabletu czy smartfona. W ofercie Ebookpoint znajdują się przede wszystkim wyspecjalizowane materiały przeznaczone dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat m.in. podróży czy nowych technologii.

Jedną z cech charakterystycznych Ebookpoint jest całkowity sprzeciw dla zabezpieczeń DRM. Znajdziesz tu wyłącznie książki, które czytasz bez ograniczeń sprzętowych i programowych - informują twórcy księgarni. - Pliki uruchomisz na wielu systemach operacyjnych. Co więcej, nie jesteś ograniczany z góry określoną liczbą urządzeń, na których możesz czytać książki. Masz także możliwość tworzenia kopii zapasowych książek, a ich lektura nie wymaga połączenia z internetem.

Warto przypomnieć, że w nowej wersji testowej Dropboksa dla urządzeń mobilnych pojawiła się m.in. funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć wykonanych aparatem smartfona czy tabletu. Pliki multimedialne mogą być automatycznie przesyłane również z poziomu peceta, na przykład po podłączeniu do niego aparatu czy karty pamięci.

Czytaj także: Dropbox zintegrowany z HTC Sense 3.5


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031