Kanadyjski polityk uruchamia serwis torrentowy

15-08-2011, 13:40

Jest to wyzwanie rzucone nie tylko Stanom Zjednoczonym, których polityk jest także obywatelem, ale również przemysłowi filmowemu. Reakcja ze strony tego ostatniego wydaje się być tylko kwestią czasu.

21-letni Travis McCrea kilka miesięcy temu brał udział w wyborach parlamentarnych w Kanadzie jako kandydat lokalnej Partii Piratów w okręgu w Vancouver na zachodzie kraju. Mandatu nie zdobył, jednak i tak jest o nim głośno po drugiej stronie Atlantyku. Politycy Partii Piratów głoszą konieczność głębokiej reformy prawa autorskiego i praw pochodnych (w tym patentowego) celem m.in. bezpośredniego zalegalizowania wymiany plików. Niewielu jednak wciela swoje poglądy w życie.

>> Czytaj także: Nowa Zelandia: Rząd odetną od internetu?

Sonda
Nieuczciwi pracownicy to duże zagrożenie dla firmy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

McCrea jest jedną z takich osób. Uruchomił on serwis TorMovies.org oferujący dostęp do torrentów filmowych. Szybki rzut oka na główną stronę i od razu wiadomo, że pobrać możemy same nowości z Hollywood, co zapewne nie pozostanie niezauważone. Zwłaszcza, że 21-latek posiada, oprócz kanadyjskiego, także i amerykańskie obywatelstwo.

Mało tego - serwery ToMovies.org zlokalizowane są także na terytorium południowego sąsiada, co (jak przyznaje sam zainteresowany) jest prowokacją w kierunku Waszyngtonu - pisze TorrentFreak. Kanadyjczyk liczy się jednak z tym, że niedługo może być zmuszony do poszukania innych serwerów. Koncepcja jego zakłada, że TorMovies.org posiadać będzie wiele zapasowych serwerów, by jego zamknięcie było maksymalnie utrudnione.

Podkreśla jednak, że jego serwis nie ma służyć piractwu, a jedynie odkrywaniu filmów i dzieleniu się kulturą. Wytwórnie filmowe z całą pewnością spojrzą jednak na serwis z innej perspektywy. Reakcja jest tylko kwestią czasu.

>> Czytaj także: Czy niewidomy pobierał porno?


Źródło: TorrentFreak
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy