Irańska Cyberarmia ponownie zaatakowała

12-01-2010, 19:39

Tym razem za cel obrała kluczowy serwis w chińskim internecie - Baidu. Atak trwał znacznie dłużej niż grudniowy, gdy na trochę ponad godzinę przestał działać Twitter.

Przed zeszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia grupa nazywająca siebie Irańską Cyberarmią przejęła na przeszło godzinę kontrolę nad Twitterem - największym serwisem mikroblogowym. Użytkownicy, którzy próbowali dostać się na strony serwisu, kierowani byli na inną, która zawierała tekst w języku farsi mówiący o przejęciu serwisu i zieloną flagę.

Jak podaje serwis BBC News, doszło do kolejnego ataku zorganizowanego przez tę grupę. Tym razem także wzięli na cel poważnego przeciwnika - Baidu, największą w Chinach wyszukiwarkę i serwis internetowy. Irańska Cyberarmia okazała się bardziej skuteczna niż poprzednio - Baidu niedostępne było dzisiaj przez cztery godziny.

W tym czasie internauci przenoszeni byli na inną stronę, na której widniała flaga Iranu, a także tekst w języku farsi informujący o przejęciu. Baidu w oświadczeniu potwierdziło, że do zdarzenia doszło.

Cel wybrany został zapewne nieprzypadkowo. Grupa zdaje się uderzać w podstawowe funkcje współczesnego internetu - serwis społecznościowy i wyszukiwarkę. Nie jest wykluczone, że ataki mają także charakter polityczny. Skoro doszło już do dwóch, czekają nas zapewne kolejne.


Źródło: BBC News, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag cyberterroryzmtag Chinytag Baidu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930