iPoda załadujesz w drodze

10-05-2009, 16:11

Apple nie zamierza pozwolić, by użytkownicy iPodów podczas podróży zdani byli przez cały czas na ten sam zestaw utworów. Dlatego planuje stworzenie sieci urządzeń, dzięki którym możliwe stanie się pobranie nowych plików. Na razie jednak tylko za Oceanem.

Firma Apple nie ustaje w pomysłach przekuwania sukcesu iPoda oraz sklepu iTunes w pieniądze. Tym razem amerykańska firma zamierza wszystkim posiadaczom muzycznych odtwarzaczy z jabłkiem udostępnić możliwość pobierania utworów muzycznych i filmów niezależnie od miejsca, gdzie akurat się znajdują.

Serwis AppleInsinder dotarł do wniosku patentowego firmy Steve'a Jobsa, w którym Apple opisuje urządzenie, dzięki któremu każdy użytkownik iPoda będzie mógł pobrać na swoje urządzenie najnowsze pliki z filmami czy muzyką.

Firma opisała w nim problemy, jakie towarzyszą tradycyjnym urządzeniom tego typu - włamania, nielegalne podłączenia do sieci, akty wandalizmu. O ile tych ostatnich raczej nie da się wyeliminować, o tyle z poprzednimi Apple zamierza walczyć najnowszą technologią. Urządzenia nie będą też funkcjonować w oparciu o technologię WiFi z przyczyn podanych wyżej.

Zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym dostępem do urządzeń, a tym samym do iTunes, ma być wykrywanie fizycznej obecności iPoda w niewielkiej odległości od niego. W praktyce może to oznaczać np. położenie odtwarzacza na urządzeniu. Dopiero w tym momencie następowałoby połączenie ze sklepem Apple.

Same urządzenia mają być wyposażone we własne serwery, które zawierać będą najbardziej popularne utwory, całe albumy czy filmy pobierane przez użytkowników. Oczywiście w przypadku gdy użytkownik będzie chciał pobrać coś innego, nastąpi połączenie z iTunes.

Zdaniem Apple usługa ta może być szczególnie przydatna dla osób podróżujących, których urządzenia nie mają dostępu do internetu.


Źródło: AppleInsider, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag muzykatag iTunestag iPodtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy