Ipla.tv ma już ponad 2 miliony użytkowników miesięcznie

12-03-2010, 15:44

2009 rok należał do telewizji internetowej. Wirtualne medium osiąga już wyniki oglądalności zbliżone do tradycyjnej telewizji. Ipla.tv notuje ponad 2 miliony użytkowników miesięcznie. W ciągu roku liczba korzystających z tego serwisu wzrosła czterokrotnie.

Liczba widzów telewizji online stale wzrasta i jest proporcjonalna do wciąż poszerzającej się oferty tego internetowego medium. Zamierzamy utrzymać tę pozycję i rozmawiamy z kolejnymi wytwórniami i stacjami telewizyjnymi na temat współpracy - tłumaczy Jarosław Rawicki, odpowiedzialny w spółce Redefine za pozyskiwanie treści dla telewizji internetowej ipla.tv. Serwis oferuje już nie tylko filmy, których w bazie serwisu jest kilkaset, ale także seriale, koncerty, transmisje aktualnych wydarzeń sportowych i najpopularniejszych programów telewizyjnych.

Ilość użytkowników ipla.tv (miesięcznie)

źródło: gemiusTraffic

źródło: gemiusTraffic

Dane pochodzące z grudnia 2009 pokazują, że ipla.tv utrzymuje swoją przewagę nad innymi telewizjami online pod względem czasu, jaki użytkownicy przeznaczają na oglądanie prezentowanych przez nie programów.

>> Czytaj także: Telewizja ipla w Gadu-Gadu

Ipla.tv jako jedyna osiągnęła pod tym względem wyniki podobne do tych, jakie notuje tradycyjna telewizja. Analiza danych obejmująca ostatnie miesiące 2009 roku, przeprowadzona na podstawie danych Megapanel PBI/Gemius i gemiusStream, pokazuje, że średni czas, jaki internauci przeznaczają na korzystanie z pozostałych telewizji internetowych to zaledwie kilka minut na dzień. Na samej platformie ipla.tv widzowie spędzają codziennie przeciętnie ponad godzinę.

Udział czasu telewizji internetowych (SHR) - dane za grudzień 2009

źródło: Megapanel PBI/Gemius, grudzień 2009 oraz opracowanie własne na podstawie Megapanel PBI/Gemius, gemiusStream, gemiusTraffic, grudzień 2009

źródło: Megapanel PBI/Gemius, grudzień 2009 oraz opracowanie własne na podstawie Megapanel PBI/Gemius, gemiusStream, gemiusTraffic, grudzień 2009

* wyniki oglądalności uwzględniają również okres przebywania na stronie bez oglądania materiałów wideo

** serwis zawiera dużo innych treści poza treściami wideo, wyniki oglądalności uwzględniają również okres przebywania na stronie bez oglądania materiałów wideo

>> Czytaj także: Całkowicie darmowe kina internetowe

Ipla.tv to połączenie funkcji odtwarzacza wideo, usługi VOD z modułami medium społecznościowego. W serwisie zostały wbudowane takie funkcje, jak chat i komunikator, dające widzom namiastkę wspólnego uczestnictwa np. w transmisjach wydarzeń sportowych. By móc korzystać z oferty tej telewizji, wystarczy pobrać ze strony www.ipla.tv bezpłatną aplikację. Autorem i właścicielem portalu jest firma Redefine powołana przez właściciela Telewizji POLSAT w celu wprowadzania formatów telewizyjnych do internetu.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag telewizja internetowatag telewizjatag mediatag IPLA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031