Internet coraz częściej pomaga w odnalezieniu miłości

14-02-2012, 10:30

Ponad połowa dorosłych Amerykanów potrafi wskazać kogoś, kto z pomocą internetu odnalazł swoją drugą połówkę - poinformowała firma badawcza Euro RSCG Worldwide. Czasem globalna sieć może jednak zniszczyć różnego rodzaju relacje.

Ankieta przeprowadzona przez Euro RSCG Worldwide wskazuje na to, że niemal co piąta osoba próbowała rozpocząć związek z pomocą internetu. Jeszcze do niedawna sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Czytaj także: Cyberprzestępcy świętują walentynki

- Kiedyś to, co ludzie robili w sieci, pozostawało w świecie online - powiedział Norm Yustin z Euro RSCG Chicago Group. - Teraz nasze dwa światy są mocno pomieszane, a ludzie, których spotykamy w sieci, a także to, jak się tam zachowujemy, mocno wpływa na nasze życie, zmieniając je na lepsze lub gorsze.

Jak zauważają autorzy badania, czasem sieć może działać również destrukcyjnie na związki. Trzy czwarte pytanych stwierdzało, że nieodpowiednia komunikacja przez sieć z osobą spoza związku może być uznawana za zdradę. W sieci chętniej naginamy również rzeczywistość, kłamiąc np. co do naszej wagi czy wieku.

Warto zauważyć, że walentynki chętnie wykorzystywane są również przez cyberprzestępców. Podobnie jak podczas wszystkich świąt mających charakter społecznościowy, uważać powinniśmy przede wszystkim na zaproszenia od osób nieznajomych, ale również na próby wyłudzania naszych danych. Ostrożność warto zachować także w przypadku korzystania z nowych aplikacji w serwisach społecznościowych.

Czytaj także: Walentynki ze złośliwym oprogramowaniem


Źródło: Euro RSCG Worldwide, Reuters
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31