IE9 już dostępny dla programistów

17-03-2010, 08:29

Pierwsza wersja nowej przeglądarki została udostępniona przez Microsoft. Już teraz wiadomo, że będzie znacznie bardziej wymagająca od poprzednich, co oznaczać może dla wielu użytkowników konieczność zakupu nowego systemu operacyjnego.

Microsoft udostępnił wczoraj programistom najnowszą wersję przeglądarki Internet Explorer 9. Nie posiada ona jeszcze interfejsu użytkownika, mogą oni jednak zapoznać się z możliwościami, jakie nowy produkt oferuje. Już teraz wiadomo, że IE9 obsługiwać będzie HTML5, CSS3 oraz SVG2.

>> Czytaj także: Ekran wyboru przeglądarek - szansa dla alternatyw IE 

Sonda
Korzystam z przeglądarki:
  • IE7 lub nowszej
  • IE6 lub starszej
  • Firefox
  • Opera
  • Safari
  • Chrome
  • Innej
wyniki  komentarze

Nowe standardy oznaczają jednak większe wymagania systemowe. Nowy silnik JavaScript został tak zaprojektowany, by wykorzystać zalety procesorów wielordzeniowych. Oznacza to, że nowa przeglądarka nie będzie współpracowała ze starszymi wersjami systemów operacyjnych, a zatem użytkownicy Windowsa XP oraz wcześniejszych będą musieli zaopatrzyć się w Vistę lub Windowsa 7, jeśli będą chcieli korzystać z IE9.

Aplikacje działające w oparciu o HTML5 są o wiele bogatsze i wymagające, jeśli chodzi o grafikę i szybkość. Dlatego też potrzebują możliwości, jakie oferują nowsze systemy operacyjne. Z jednej strony może pozwolić to koncernowi zwiększyć sprzedaż nowszych systemów operacyjnych, z drugiej strony może odstraszyć niektórych użytkowników. Windows XP jest bowiem uważany za bardzo przyjazny, niezbyt wymagający sprzętowo w porównaniu z Vistą czy Windowsem 7.

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli ponadto, że co osiem tygodni pojawiać ma się nowa wersja przeglądarki dla programistów. Nie wiadomo, kiedy pojawi się wersja beta dostępna dla użytkowników końcowych, a także kiedy wypuszczony zostanie ostateczna, stabilna wersja Internet Explorera 9.


Źródło: Microsoft
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031