Hantle i kettlebell - obciążniki, ciężarki do ćwiczeń fitness. Na czym polega trening z odważnikami?

26-09-2018, 09:35

Regularne ćwiczenie to najprostszy sposób na zachowanie dobrego zdrowia i samopoczucia. Jeśli jednak zależy nam na tym, by ćwiczenia pomogły nam schudnąć lub wyrzeźbić sylwetkę potrzebujemy akcesoriów do ćwiczeń, które zwiększą ich efektywność.

mat partnera

Wśród tych, na które warto stawiać na pierwszym miejscu znajdują się różnego rodzaju odważniki. Poznajmy je i sprawdźmy na czym polega trening z ich wykorzystaniem.

Na czym polega trening z odważnikami?

Jak sama nazwa wskazuje, trening z odważnikami polega na wykonaniu ćwiczeń z ich użyciem. Ćwiczenia mogą być bardzo różnorodne - od podnoszenia ciężarów, poprzez ćwiczenia ramion aż do skłonów czy przysiadów. Aby trening był skuteczny a przy tym bezpieczny niezwykle ważne jest dbanie o rozgrzewkę, rozciągnięcie stawów i mięśnie oraz odpowiednią technikę ćwiczeń.

Dlaczego warto ćwiczyć z obciążeniem?

Ćwiczenie z obciążeniem ma wiele zalet. Podstawową jest oczywiście zwiększona efektywność ćwiczeń. Mięśnie podczas ćwiczeń muszą bowiem podejmować większy wysiłek a co za tym idzie znacznie szybciej możemy zaobserwować zwiększenie ich siły oraz wytrzymałości organizmu. Ćwiczenia z odważnikami przyczyniają się również do zwiększenia liczby spalanych kalorii.

Rodzaje odważników

Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju ciężarki, kettelebell i hantle (zobacz: kettlebell i hantle - prosportowy.pl). Wśród tych, które cieszą się szczególną popularnością wymienić możemy właśnie kettlebell - odważnik przypominający kulę z uchwytem, który chwytamy oburącz.

Popularne są również hantle - tradycyjne ciężarki, które służą przede wszystkim modelowaniu mięśni ramion i barków. Jeśli zdecydujemy się na ich używanie warto zastanowić się również nad treningiem na bieżni. Z bieżni warto korzystać gdy zależy nam na harmonijnym rozwoju całego naszego ciała. Dzięki połączeniu ćwiczeń z odważnikami i wzmacnianiu nóg na bieżni możemy osiągnąć satysfakcjonujące efekty. (Przeczytaj także:Kiedy warto ćwiczyć na bieżni elektrycznej)


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag treningtag komunikat firmytag fitnesstag ciężarki
To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne: