HABIBI - mobilna poradnia dla Polek uprawiających seksturystykę

06-09-2010, 14:52

Młode Polki będące w związkach międzykulturowych mogą już korzystać z nowego, dedykowanego im serwisu "Seksturystyka? Habibi - seks to nie wszystko!" Oprócz informacji na temat zjawiska seksturystyki znajdą tam także porady dotyczące relacji partnerskich (w tym również seksualnych), zwłaszcza z mężczyznami, których korzenie rodzinne znajdują się w Afryce lub Azji.

Strona HABIBI w wersji mobilnej (iPhone)
fot. - Strona HABIBI w wersji mobilnej (iPhone)
Mobilna poradnia internetowa została uruchomiona przez Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie, które prowadzi akcję edukacyjno-poradniczą "Habibi - seks to nie wszystko..!". Witryna habibi.pczs.org ma stanowić nie tylko źródło podstawowej wiedzy na temat związków międzykulturowych, ale także być narzędziem pierwszego kontaktu zarówno ze specjalistkami Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego dyżurującymi na „Jasnoniebieskiej Linii”, jak i np. policją turystyczną lub pogotowiem ratunkowym w Egipcie. Egipt uchodzi w tej chwili za główną destynację w zespole zjawisk psychospołecznych określanych w bardzo powierzchownym skrócie jako „seksturystyka Polek”.

>> Czytaj też: 15 lat za seks-szantaż na Facebooku

Sonda
Chciałbyś/łabyś związać się z osobą innej kultury/wyznania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

 

By zbadać istotę tego problemu PCZS przeprowadziło przy okazji swojej akcji „Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki”, krótką ankietę wśród Polek w wieku 21-39 lat. Jej celem było zbadanie motywów oraz oczekiwań młodych kobiet w zakresie wchodzenia w tzw. związki międzykulturowe.

W następstwie tego okazało się, że spełnienie seksualne jest dla ok. 80% ankietowanych istotnym wyznacznikiem tworzenia związku z mężczyzną. Jednak to szczęście jest dla niemal 100% tym, co najważniejsze w życiu dla kobiet biorących udział w sondażu. W obliczu tych faktów analiza zebranych danych doprowadziła do opracowania zupełnie nowej akcji edukacyjno-poradnianej Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie: „Habibi – seks to nie wszystko..!”.

>> Czytaj też: Rozrywka i seks - czego szukają dzieci w internecie

Integralnym elementem tej inicjatywy społecznej są także dedykowane dyżury telefonu zaufania PCZS. W każdy wrześniowy poniedziałek i piątek (między godz. 19:00 a 21:00 w Londynie; 20:00 a 22:00 w Polsce; 21:00 a 23:00 w Egipcie) „Jasnoniebieska Linia” +44 (0) 20 32 866 722 będzie aktywna przede wszystkim z myślą o szeroko pojętym szczęściu młodych kobiet poszukujących wymarzonego mężczyzny niekoniecznie w swoim najbliższym otoczeniu kulturowym.

Szczegóły na stronie habibi.pczs.org


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930