Facebook zapłacił 40 tys. dolarów za odnalezione luki

30-08-2011, 19:32

W niecały miesiąc po uruchomieniu programu serwis Zuckerberga musiał wypłacić już całkiem przyzwoitą sumę.

Niedawno Facebook zapowiadał, że w witrynie możemy się spodziewać nowych typów gier. Wciąż kluczowym problemem pozostaje jednak bezpieczeństwo cyfrowej tożsamości setek milionów internautów.

>>Czytaj także: Google zawyżyło liczbę odsłon Facebooka?

Sonda
Facebook należycie chroni dane użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Pod koniec lipca przedstawiciele społecznościowego giganta zapowiedzieli uruchomienie programu wynagradzania hakerów wyszukujących błędy w witrynie. Krok ten wbrew pozorom nie był łatwy, bo w usłudze tak dużej, jak Facebook, nietrudno o niedopatrzenia, nawet pomimo tysięcy zatrudnionych programistów.

Na swoich stronach Facebook poinformował, że w ciągu 21 dni od uruchomienia programu wypłacono już 40 tys. dolarów programistom, którzy zgłosili poważne luki bezpieczeństwa. Co ciekawe, aż 7 tys. dolarów trafiło do jednego internauty - odnalazł on sześć istotnych błędów związanych z bezpieczeństwem przechowywania informacji użytkowników.

Przypomnijmy, że firma Zuckerberga wypłaca nagrody od 500 do 5 tys. dolarów, zatem jest to interesująca propozycja dla poszukiwaczy błędów. Nagrody mają także zniechęcić hakerów do innych metod zarabiania na lukach w bezpieczeństwie, w tym na przykład handlowaniu informacjami użytkowników. Za wyszukiwanie błędów w swoich usługach płacą także Google oraz Mozilla.

>>Czytaj także: Facebook kończy ze społecznościowymi zakupami


Źródło: Facebook
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy