Facebook zaangażuje się mocniej w e-commerce?

05-04-2012, 16:29

Grupa firm zajmujących się rynkiem e-commerce, ale również znani analitycy prognozują, że Facebook w przyszłości położy większy nacisk na rynek e-commerce, by konkurować z gigantami, takimi jak Amazon czy eBay.

Jak zauważają analitycy, po tym jak Facebook zadebiutuje na giełdzie, akcjonariusze będą się domagali prezentowania kolejnych źródeł przychodu. Społecznościowy gigant już wcześniej dawał do zrozumienia, że droga na amerykański parkiet wynika raczej z konieczności niż potrzeby.

Czytaj także: PayPal Here: Płatności dla małych firm (wideo)

Obecnie aż 85% przychodów Facebooka pochodzi z reklam, co jednak nie jest wyjątkiem w branży internetowej. Firmy takie, jak BeachMint, Yardsellr, Oodle oraz Fab.com, starają się trafić w przyszły trend, którym ma być popularyzacja zakupów w witrynie Marka Zuckerberga.

- E-commerce to duża kategoria z bardzo silnymi graczami i jest to naturalny krok dla Facebooka - uważa Sam Schwerin z Millennium Technology Value Partners, które posiada część udziałów społecznościowego giganta. Jego zdaniem Amazon przez wiele lat gromadził dane o użytkownikach, by zaproponować im odpowiednie rekomendacje i przez to stać się liderem rynku. W przypadku Facebooka droga ta może okazać się znacznie łatwiejsza.

Facebook nie komentuje doniesień o swoich przyszłych planach, jednak zdaniem inwestorów, zespół witryny rozumie konieczność posiadania strategii e-commerce. Niedawno mówiło się o tym, że strony społecznościowe mogą również zrewolucjonizować rynek drobnych płatności przez sieć, a tym samym rozwinąć rynek prostych usług oferowanych przez sieć.

Czytaj także: Wkrótce zapłacimy, wykorzystując Facebooka?


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031