Facebook chce mieć więcej mobilnych graczy

23-12-2011, 11:20

Gry społecznościowe mają być konkurencyjne dla natywnych aplikacji powstających z myślą o Androidzie oraz iOS.

 

Zobacz także:

Facebook. Włącz się do gry

Jeśli chcesz pojawić się na Facebooku albo lepiej zrozumieć rządzące nim mechanizmy, ta książka będzie Twoim przewodnikiem. Znajdziesz tu informacje pozwalające zarejestrować się na portalu, stworzyć profil, zamieścić wpisy i zdjęcia, znaleźć i dodać znajomych. Zobaczysz, jak funkcjonuje czat, jak logować się z urządzeń mobilnych i jakie funkcje oferuje Ci Facebook.*

Facebook poinformował na swoim blogu, że rozpoczął testy nowości, które mają zainteresować mobilnymi grami większą liczbę użytkowników. Już teraz do usług społecznościowego giganta logują się z poziomu smartfonów i tabletów setki milionów użytkowników miesięcznie.

Czytaj także: Facebook poprawi ustawienia prywatności

- W ostatnim czasie rozpoczęliśmy testy agregowania informacji o grach dla mobilnych platform, by zwiększyć zainteresowanie tego typu usługami - czytamy na blogu Facebooka. - Zarówno gracze, jak i użytkownicy, którzy nie korzystają z takich aplikacji, będą mogli przeglądać listy gier, jakie ich znajomi wykorzystują najczęściej.

Aby internauci mogli łatwiej odkrywać nowe gry, Facebook wprowadził również nowe kategorie, jak "Kasyno", "Rodzina", "Sport", "Strategiczne" czy "Słowne". Przedstawiciele witryny zapewniają, że całość jest na razie wyłącznie eksperymentem, a dalsze zmiany będą zależały od przyjęcia zmian przez użytkowników.

Wkrótce również na profilach użytkowników ma się pojawiać więcej czytelnych informacji dotyczących wyników w grach, które mają bardziej angażować znajomych. Warto zauważyć, że obecnie rozrywkowe aplikacje mobilne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a niedawno twórcy Angry Birds poinformowali, że grę pobrało już ponad pół miliarda osób.

>> Czytaj także: 3 najlepsze gry na Facebooku


Źródło: Facebook
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.